Bideni kampaaniafondi suurus on juba 130 miljonit dollarit | Välismaa

2268168h1855t24

Tere tulemast Eestisse! USA presidendivalimiste kandidaat Joe Biden on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu, kuna tema kampaaniafond on juba kogunud muljetavaldavad 130 miljonit dollarit. See summa näitab selgelt, et Bidenil on toetust nii kodu- kui ka välismaal. Tema plaanid ja poliitilised seisukohad on tekitanud elevust üle maailma ning paljud riigid jälgivad tema kampaaniat huviga. Oleme osa ajaloolisest hetkest ja meie huvi Ameerika poliitika vastu on suur.

USA president Joe Biden kogus jaanuaris kampaania tarvis 42 miljonit dollarit ning demokraatide presidendikandidaadil on juba 130 miljoni dollari suurune kampaaniafond.

Bideni vanus ja tervis tekitab USA-s üha rohkem küsimusi. See ei takista Bideni kampaaniameeskonnal raha kogumast. Novembris toimuvad USA-s presidendivalimised ja ühelgi teisel demokraatide kandidaadil pole veebruaris nii palju raha olnud, vahendas Financial Times. 

Bideni kampaaniameeskond võib viimaste tulemustega rahul olla, kuna hiljuti avaldas eriprokurör Robert Hur raporti, milles kirjeldati Bidenit kui kehva mäluga eakat meest. 

Mõned presidendi toetajad leidsid siis, et Biden peaks loobuma 2024. aasta presidendivalimistel kandideerimast. Näiteks tuntud ajakirjanik Ezra Klein kirjutas hiljuti arvamusloo, milles kiitis Bidenit tema varasema töö eest, kuid leidis samas, et Biden peaks nüüd kõrvale astuma. 

Bideni suurima rivaali Donald Trumpi kampaaniameeskond pole veel viimaseid andmeid avaldanud. 2023. aasta lõpu seisuga oli Trumpi käsutuses 66 miljonit dollarit. 

Trumpil on veel muid rahaprobleeme, hiljuti tunnistas kohus vabariiklaste tõenäolise presidendikandidaadi süüdi pettuses ning määras talle pea 355 miljoni dollari suuruse trahvi ja keelu tegelda kolmel järgneval aastal ettevõtlusega New Yorgi osariigis. Trump ise nimetas kohtuotsust pettuseks.

Kokkuvõttes näeme, et Joe Bideni kampaaniafondi suurus on juba 130 miljonit dollarit, mis on märkimisväärne saavutus tema presidendikandidaadiks olemise algusaegadel. See näitab olulist toetust ja usaldust tema kampaania vastu nii kodumaal kui ka välismaal, eriti arvestades rahvusvahelise kogukonna huvi Ameerika Ühendriikide poliitilise olukorra vastu. See annab Bideni kampaaniale tugeva lähtepunkti ja võimalused teha oma sõnum kõigile kuulda. Sellega seoses võime oodata põnevat ja konkurentsivõimelist valimiskampaaniat Ameerika Ühendriikides.

Loe rohkem:  Berliinis avaldas paremäärmusluse vastu meelt 150 000 inimest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga