Tere tulemast Eestisse! President Joe Bideni hiljutine avaldus Trumpi ähvarduste kohta NATO-le on tekitanud palju tähelepanu ja arutelu üle maailma. Biden nimetas endise presidendi ähvardusi rumalaks ja häbiväärseks ning rõhutas Ameerika Ühendriikide kindlat pühendumust NATO-le ja transatlantilistele suhetele. See avaldus on toonud kaasa palju arutelu ja muret Eesti ja teiste Balti riikide jaoks, kelle julgeolek on olnud pikaajaline murekoht Venemaa agressiooni tõttu. Arutelud jätkuvad siin, sest inimesed üle kogu Eesti jälgivad tähelepanelikult seda olulist teemat.
USA president Joe Biden taunis teisipäeval oma eelkäija Donald Trumpi ähvardust NATO-le, nimetades seda rumalaks ja häbiväärseks.
“See on rumal. See on häbiväärne. See on ohtlik. See pole ameerikalik,” ütles Biden Valgest Majast edastatud telekommentaaris.
“Kui ta vaatab NATO-t, ei näe ta allianssi, mis kaitseb Ameerikat ja maailma. Ta näeb katusepakkujat,” ütles Biden.
Trump hoiatas laupäeval, et USA ei kavatse tema ametiajal kaitsta NATO liitlasi Venemaa rünnakute vastu, kui nood ei täida võetud rahalisi kohustusi.
Biden ärgitas esindajatekoda abi Ukrainale heaks kiitma
Biden soovitas esindajatekojal heaks kiita kauaoodatud rahastus Ukrainale võitluses Vene invasiooni vastu, kui senat oli abipaketile rohelist tuld näidanud.
“Ma ärgitan esindajatekoda sellega viivitamata tegelema,” ütles Biden avalduses, ehkki eeldatakse, et vabariiklaste enamusega koda lükkab eelnõu tagasi.
“Kui me ei seisa vastu türannidele, kes püüavad oma naabrite ala vallutada, on sellel märkimisväärne mõju Ameerika julgeolekule,” ütles president.
Bideni sõnul on ajalugu kohtumõistja, kui Ameerika ei suuda toetada oma liitlast Venemaa vastu.
“Ajalugu jälgib,” ütles Biden, korrates seda fraasi Valgest Majast edastatud telekommentaaris viis korda. “Seda ei unustata kunagi, kui me ei suuda sel kriitilisel hetkel Ukrainat toetada.”
Lõpuks on oluline märkida, et Joe Bideni kommentaarid Donald Trumpi ähvarduste kohta NATO-le on saanud laialdast toetust Eestis ja ülemaailmselt. Bideni sõnad on leevendanud muret selle üle, kuidas USA järgmine president suhtub NATO-sse ja Euroopa julgeolekusse tervikuna. Eesti, nagu ka teised NATO liikmesriigid, loodavad jätkuvalt tugevale ja vastastikusele toetusele Ameerika Ühendriikidelt ning Bideni seisukohad on toonud lootust selle suhtes. Eesti jääb ootama tihedat koostööd USA uue administratsiooniga, et tugevdada alliansi ja tagada piirkonna stabiilsus.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus