Baskonia mängis otsustaval veerandil Barcelona vastu suure edu maha | Korvpall

2204500h2141t24

Tere tulemast kõigile korvpalli fännidele Eestis! Hiljuti toimus põnev mäng, kus Baskonia võttis maha suure võidu Barcelona vastu otsustavas veerandis. See oli tõeline spordi pärle, mis pani kogu korvpalli maailma elevile. Mängu pinget lisas asjaolu, et mängiti otsustavas veerandis, mis tegi võidu veelgi magusamaks. Korvpalli fännid üle maailma ei jõua ära oodata, mis tulevik toob ja kuidas Baskonia edasi sellest võidust kaugemale jõuab. Imeline saavutus, mis ei lähe ilmselt kiiresti unustusehõlma!

Kui kolmapäeval suutis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia Euroliigas suure kaotusseisu võiduks pöörata, siis reede õhtul olid Barcelona vastu rollid vahetuses ning Baskonia mängis otsustaval veerandil maha 11-punktilise eduseisu.

Kolmapäeval Panathinaikose vastu 17-punktilisest kaotusseisust välja tulnud ja napi võidu teeninud Baskonia rändas reede õhtul Barcelonasse ning pidas kodusest liigast tuttava vastasega maha tasavägise avapoolaja, mis lõppes Barcelona 47:42 eduseisul.

Kolmandal veerandil sai aga Baskonia hoo sisse ning saavutas otsustava veerandi eel 68:62 eduseisu, mis paisus neljanda veerandi esimestel minutitel 11-punktiliseks. Barcelona hakkas aga seejärel vahet väiksemaks lihvima ning jõudis neli ja pool minutit enne kohtumise lõppu viigini.

Baskonia läks siis veel korra neljaga juhtima, aga Barcelona vastas kiirelt ning haaras ise kaks minutit enne kohtumise lõppu ohjadest. Jan Vesely kaks vabaviset viisid Barcelona 22 sekundit enne mängu lõppu neljaga juhtima ja kuigi Markus Howard tabas siis kaugelt, jäi sellest väheks ja Baskonia pidi lõpuks 85:89 (23:24, 19:23, 26:15, 17:27) kaotusega leppima.

Kotsar veetis väljakul üle 16 minuti ning skooris selle ajaga seitse punkti. Lisaks tegi keskmängija lausa neli vaheltlõiget ning jagas ühe korvisöödu ja haaras ühe lauapalli. Raieste oli platsil üle nelja minuti. Baskonia resultatiivseim oli Howard, kes lõpetas kohtumise 21 punktiga, Codi Miller-Mcintyre viskas kümme punkti ja jagas seitse resultatiivset söötu.

Loe rohkem:  VIDEO | Mavericks alistas Irvingu meisterliku võiduviskega Nuggetsi | Korvpall

Barcelona eest oli resultatiivseim Jan Vesely, kes viskas hea tabavusega 23 punkti ja lisas sellele neli lauapalli. Jabari Parker viskas 17 punkti ja haaras kuus lauda, Willy Hernangomez lisas omalt poolt 16 silma ja neli lauapalli. Kümne silmaga panustanud Tomas Satoransky jäi kaksikduublist ühe lauapalli kaugusele.

Lõppkokkuvõttes oli Baskonia mäng Barcelona vastu pettumus, kui neil õnnestus suur edu otsustaval veerandil maha mängida. Kuigi alguses olid Baskonia mängijad suutnud vastase üle domineerida, ei suutnud nad seda edukalt lõpuni säilitada. See on õppetund, et korvpallis võib kõik muutuda hetkega ja tuleb jääda keskendunuks kogu mängu vältel. Loodame, et Baskonia suudab sellest kogemusest õppida ja tulevikus paremini valmistuda sellisteks olukordadeks.