Avdijivkas jätkuvad ägedad lahingud | Välismaa

2257161hf311t24

Tere tulemast Eesti uudiste. Avdijivkas jätkuvad ägedad lahingud kahe sõjapoolkonna vahel ning olukord Ukrainas on üha pingelisem. Välismaalt tulnud raportid kinnitavad, et piirkonnas on toimunud intensiivne lahingutegevus ja inimesed on sunnitud põgenema oma kodudest. See tekitab muret kogu rahvusvahelisele üldsusele ning paljud riigid on avaldanud oma toetust Ukrainale. Jääme jälgima olukorra arengut ning loodame rahu ja stabiilsuse kiiret naasmist selles konfliktisõnalises piirkonnas.

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa jätkab pealetungi Avdijivka suunal. Piirkonnas käivad ägedad lahingud ning venelased üritavad ukrainlased linnast välja suruda.

Oluline teisipäeval 13. veebruaril kell 5.40:

– Avdijivkas jätkuvad ägedad lahingud;

– Zelenski võib sel nädalal minna tööreisile Lääne-Euroopasse.

Avdijivkas jätkuvad ägedad lahingud

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa jätkab pealetungi Avdijivka suunal. Piirkonnas käivad ägedad lahingud ning venelased üritavad ukrainlased linnast välja suruda. 

Vene blogijad väidavad, et lahingud on jõudnud Avdijivka raudteeliinide lähedale.  Mõned Vene blogijad väitsid veel, et Vene väed suutsid raudteeliinid ületada. ISW teatas siiski, et pole olemas geolokatsiooniga kaadreid, mis kinnitaksid, et Vene väed suutsid seal edasi liikuda. 

Vene blogijad väitsid veel, et Vene väed suutsid Avdijivka põhjaosas edasi liikuda. Blogijad väitsid veel, et Vene väed liikusid edasi Opõtne ja Pervomaiske lähistel. Ukraina ja Vene allikad teatasid, et lahingud käivad veel Siverne,, Stepove, koksitehase lähedal. 

Bahmuti rindel suuri muutusi polnud. Vene blogijad väitsid, et Vene väed väed suutsid veidi edasi liikuda Bohdanivka ja Kliššivka lähedal. Siiski pole olemas geolokatsiooniga kaadreid, mis kinnitaksid, et Vene väed suutsid seal edasi liikuda. 

Zelenski võib sel nädalal minna tööreisile Lääne-Euroopasse

Ukraina president Volodõmõr Zelenski võib sel nädalal minna tööreisile Lääne-Euroopasse, vahendas esmaspäeval uudisteagentuur UNIAN meediaväljaande Bloombergi informatsiooni.

Loe rohkem:  Iisraeli teatel on väed jõudnud Gazas seni kõige kaugemale lõunasse | Välismaa

Bloomberg kirjutas asjaga kursis olevatele allikatele viidates, et Ukraina riigipea võib osaleda Müncheni julgeolekukonverentsil ning reisi raames külastada ka Pariisi ja Berliini.

Bloombergi artiklis märgitakse samas, et plaanid pole veel kinnitatud.

Allikate kohaselt võib reisi üks eesmärke olla Ukraina armee sõjalise abistamise kiirendamine. President tahab tõenäoliselt ka läbirääkimisi Ukraina julgeolekugarantiide üle.

Prantsusmaa ja Saksamaa valitsuste esindajad keeldusid informatsiooni kommenteerimast. Ukraina presidendi kantselei Zelenski reisigraafikut turvakaalutlustel ei kommenteeri.

Venemaa on võtmas initsiatiivi sõjas Ukrainaga, seda tänu suuremale sõdurite arvule ning materiaalsele toetusele Hiinalt, Põhja-Korealt ja teistest riikidest, hoiatas esmaspäeval Norra luureteenistus.

Oma iga-aastast ohuraportit koos teiste Norra julgeolekuteenistustega esitlenud sõjaväeluure ülem Nils Andreas Stensønes ütles, et Kiiev vajab laialdast lääneriikide sõjalist abi, et olukord enda kasuks ümber pöörata.

“Ukraina vägi vajab laialdast lääne relvaabi, et olla suuteline end kaitsma ja võtma uuesti initsiatiiv konfliktis,” ütles Stensønes.

“Norra ja Euroopa peavad olema valmis võtma rohkem vastutust, et tagada nende endi ja oma liitlaste julgeolek,” ütles Norra kaitseminister Bjørn Arild Gram.

In conclusion, the continued intense battles in Avdijivka are a cause for concern and require immediate attention from the international community. The situation in the region is escalating and poses a threat to the stability and security of the area. It is imperative for all parties involved to seek a peaceful resolution and work towards de-escalating the conflict. The Estonian government stands ready to support efforts to find a diplomatic solution to the ongoing crisis and calls for an end to the violence in Avdijivka. The safety and well-being of the local population must be prioritized, and efforts to address the root causes of the conflict should be undertaken to prevent further bloodshed.

Loe rohkem:  Soome võib loobuda kestliku juhtimise EL-i direktiivi toetamisest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga