Avasetis 4:1 juhtinud Wozniacki andis Swiatekile loobumisvõidu | Tennis

2309451h4276t24

Eile õhtul toimunud põnevas tennise matšis avaseti 4:1 juhtinud Caroline Wozniacki pidi ootamatult loobuma ning anda võidu oma vastasele Iga Swiatekile. See ootamatu pööre tõi publikule suurt üllatust ning pani nad küsima, mis võis olla põhjuseks taanlanna ootamatule loobumisele. Swiatek näitas oma tugevust ja võitu selles matšis, kuid jääb siiski õhku rippuma küsimus, mis oleks saanud juhtuda, kui Wozniacki oleks saanud jätkata mängu.

Kõrgeima kategooria WTA tenniseturniiril USA-s Indian Wellsis pääsis teise naisena poolfinaali maailma esireket Iga Swiatek, kes sai endiselt esinumbrilt Caroline Wozniackilt (WTA 204.) loobumisvõidu.

Swiatekil oli mängu avasetis kolm murdepalli, aga taanlanna tõrjus need kõik ning murdis siis ise neljandas geimis esimesel võimalusel. Seejärel hoidis endine esireket praeguse esinumbri vastu oma servi ja läks 4:1 juhtima, aga Swiatek võitis viis geimi järjest ning avaseti 57 minutiga 6:4.

Teise seti esimeses geimis õnnestus poolataril kohe murda ning Wozniacki otsustas seejärel teda juba kolmanda ringi mängus Katie Volynetsi vastu segama hakanud varbavigastusele viidates matši pooleli jätta.

Swiatek läheb poolfinaalis vastamisi 31. asetusega ukrainlanna Marta Kostjukiga, kes oli neljapäeval Anastassia Potapovast (WTA 33.) üle 6:0, 7:5. Sealjuures tuli avaseti võit agressorriigi sportlase üle vaid 23 minutiga. Ülejäänud kahes veerandfinaalis kohtuvad Yuan Yue – Coco Gauff ning Maria Sakkari – Emma Navarro.

Kuigi Caroline Wozniacki suutis avasetis kindlalt juhtima minna 4:1, pidi ta lõpuks loobuma maailma edetabeli teisele reale kuuluva Iga Swiateki vastu. Kuigi pettumus oli suur, tuleb tunnustada Wozniacki pingutust ja võitlusvaimu. Swiatek demonstreeris oma oskusi ja suutis lõpuks võidu koju viia. Tennis on ettearvamatu mäng ning sellised olukorrad kuuluvad spordi juurde. Loodame, et Wozniacki taastub kiiresti ja naaseb järgmisteks matšideks veelgi tugevamana.

Loe rohkem:  Alcaraz vajas teises ringis nelja setti, Rune saadeti šokk-kaotusega koju | Tennis