Austria suusahüppajad jätsid sloveenid nende endi koduõuel teiseks | Suusahüpped

2319978h03ebt24

Austria suusahüppajad on võitnud Sloveenia suusahüppajad nende kodustes tingimustes, jättes nad teiseks. See võit on toonud kaasa suure elevuse ja rõõmu Austria suusahüppefännide hulgas. Sloveenia on tuntud oma suurepäraste suusahüppajate poolest, seega on see võit eriti muljetavaldav. Vaatamata koduväljakule eelisele näitasid Austria sportlased oma oskusi ja meisterlikkust ning võitsid selgelt konkurentsi. See võit on kindlasti suureks motivaatoriks nii Austria kui ka Sloveenia suusahüppajatele.

Austria meeste suusahüppekoondis (Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel Huber) võitis Planica lennumäel toimuva hooaja viimase võistkonnavõistluse.

Kui Tschofenig hüppas 225, Hayböck 215,5 ja MK-sarja tänavune üldvõitja Kraft kõigest 211 meetrit, siis Huber tegi viimase mehena võistluste pikima õhulennu, maandudes 244 meetri kaugusel.

Austria korjas 803,8 punkti ja edestas teiseks tulnud kodupubliku toetust nautinud Sloveenia nelikut (Lovro Kos, Domen Prevc, Timi Zajc, Peter Prevc) 10,5 punktiga. Kolmas oli Norra (Robert Johansson, Benjamin Östvold, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang; 770,6 punkti).

Austria jaoks oli tegemist hooaja teise MK-etapivõiduga pärast triumfi jaanuaris Zakopanes. Seejuures lennumäe maailmameistrivõistlustel Bad Mitterndorfis olid nad sunnitud sloveenide paremust tunnistama.

Kuue parema sekka mahtusid Planicas ka Jaapan (759,1), Poola (735,5) ja Saksamaa (726,6). Kuna Planicas tugevnes võistluse jooksul tuul, siis piirduti kõigest ühe hüppevooruga.

Suusahüpete MK-sarjas jääb nüüd veel pidada vaid pühapäevane individuaalvõistlus.

Kokkuvõttes võib öelda, et Austria suusahüppajad näitasid Sloveenia koduse võistluse ajal suurepärast sooritust ja võitsid esikoha, jättes sloveenid teiseks. See tulemus näitab nende suusahüppajate kõrget taset ja treeningu intensiivsust. Sloveenia suusahüppajad on aga kindlasti motiveeritud ja valmis tõestama end järgmistel võistlustel. Kokkuvõttes on suusahüpped alati ettearvamatus spordiala, kus võitjaid ei ole võimalik ette ennustada ning igal võistlusel võib kogeda uusi üllatusi.

Loe rohkem:  Aigro ja 51-aastane Kasai jõudsid MK-etapil teise hüppevooru | Suusahüpped

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga