Aseritega taas püstihädas olnud Bundesliga liider pääses edasi üle noatera | Jalgpall

2309520h0b08t24

Eesti jalgpallisõpradele ei ole võõras mõiste, et Aseritega on taas püstihädas olnud Bundesliga liider. Viimases mängus pääses meeskond aga edasi üle noatera ning võidutses vapralt. See võit tõotab olulisi muutusi ja pingelist jätku hooajale. Fännid ootavad põnevusega, kas meeskonnal õnnestub säilitada oma positsioon ning võidelda võidu nimel rasketes mängudes. Järgnevad kohtumised saavad olema täis põnevust ja ootamatuid pöördeid.

Jalgpalli Euroopa liigas tagas sel hooajal jätkuvalt kaotuseta püsiv Saksamaa Bundesliga liider Leverkuseni Bayer pääsme veerandfinaali kahe üleminutite värava toel.

Nädala eest Bakuus toimunud mängus sai Bayer Qarabagi vastu 2:2 viigi kätte matši teisel lisaminutil, kui kodumeeskonda kurvastas Tšehhi koondise ründaja Patrik Schick. Sama mees kerkis Saksamaa esiklubi kangelaseks ka neljapäeval.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel läks Qarabag Abdellah Zoubiri ja Juninho väravatest 67. minutiks 2:0 juhtima, sealjuures mängisid külalised enam kui pool tundi kümnekesi, sest Elvin Cafarquliyev sai 62. minutil punase kaardi.

Jeremie Frimpong vähendas viis minutit hiljem kodumeeskonna kaotusseisu minimaalseks, aga päästvat tabamust oodati 90+3. minutini, mil Schick lükkas viiekastijoonel võrku Alejandro Grimaldo madala tsenderduse. Neli minutit hiljem andis maailmameister Exequiel Palacios mõõdetud tsenderduse tagumisse posti, kus Schick selle peaga väravasse saatis ning Leverkusenile 3:2 võidu tõi.

Sel hooajal hiilgavas vormis Leverkusen pole veel kordagi pidanud kaotusekibedust tundma ning on 37 järjestikust mängu lõpetanud viigi või võiduga.

Liverpool alustas kodupubliku ees kordusmatši Praha Sparta vastu tõelise tulevärgiga, kui Darwin Nuneze, Bobby Clarki, Mohamed Salahi ja Cody Gakpo väravatest mindi juba 14. minutiks 4:0 juhtima. Külalised lõid enne vaheaega ühe tagasi, aga Dominik Szoboszlai ja Gakpo tõid 55. minutiks tabloole skoori 6:1, millega mäng ka lõppes. Liverpool võitis kahe mängu kokkuvõttes 11:2.

Loe rohkem:  Endine Hollandi jalgpallikoondislane sai pika vanglakaristuse | Jalgpall

Avamängu võõrsil 0:1 kaotanud West Ham United lõi kordusmängus Freiburgile viis vastuseta jäänud väravat, Atalanta lülitas 2:1 võiduga konkurentsist Portugali suurklubi Sportingu.

Teised tulemused:

Rangers – Benfica 0:1 (koondskoor 2:3)
Praha Slavia – AC Milan 1:3 (3:7)
Villarreal – Marseille 3:1 (3:5)
Brighton – AS Roma 1:0 (1:4)

Kuigi Aserbaidžaani vastu mängides oli Bundesliga liider silmitsi suurte raskustega, suutis ta siiski napilt edasi pääseda. See näitab nende meeskonna tugevust ja võitlusvaimu. Nad võivad kaotada mõne lahingu, kuid nad ei lase end sellest heidutada. Kogu meeskond tegi suurepärast tööd ja näitas, et neil on potentsiaali ka tulevastes mängudes võidukalt välja tulla. See võit on kindlasti suur verstapost nende jaoks ning tõestab, et nad on tõelised võitjad.