Arsenal püsib liidri kannul, Newcastle lõpetas võiduta seeria | Jalgpall

2236143hf4e2t24

Tere tulemast jalgpalli põnevasse maailma! Arsenal on hetkel näidanud tõelist tulemuslikkust ja püsib kindlalt liidri Manchester City kannul. Samal ajal murdis Newcastle lõpuks oma võiduta seeria, tuues rõõmu fännidele üle terve maailma. Jalgpall on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning sellest tulenevalt on meil hea meel tuua teieni kõige värskemad uudised ja sündmused sellest põnevas maailmast. Lugege edasi, et saada viimaseid jalgpalliuudiseid ning analüüse!

Jalgpalli Inglismaa kõrgliigas peeti teisipäeval 22. vooru esimesed kohtumised.

Eesti esikinda Karl Jakob Heina koduklubi Arsenal noppis kolm punkti võõrsil, kui sai 2:1 jagu Nottingham Forestist. Kuigi avapoolajal oli domineerivamaks pooleks Arsenal, kes valdas palli 82 protsenti mänguajast ning tegi üheksa pealelööki vastaste ühe vastu, jäi külalistel esimese kolmveerandtunni jooksul värav siiski löömata.

Esimene läbimurre sündis alles 65. minutil, mil Arsenali eest sai jala valgeks Gabriel Jesus. Seitse minutit hiljem duubeldas külaliste eduseisu Bukayo Saka. Nottingham lõi 89. minutil ühe värava tagasi, kuid enamaks suuteline polnud. Hein ei kuulunud Arsenali koosseisu.

Mullu neljanda koha teeninud Newcastle United pani punkti neljamängulisele kaotusteseeriale, alistades võõral väljakul Aston Villa 3:1. Seejuures oli Villa jaoks tegemist esimese koduväljakul kaotatud liigamänguga tänavusel hooajal. Viimati kaotas Villa koduse liigamängu eelmise aasta veebruarikuus.

Newcastle’i kangelaseks kerkis šveitslasest keskkaitsja Fabian Schär, kes lõi avapoolajal kaks väravat nurgalöögist. Teise poolaja alguses kasvatas külaliste eduseisu Alex Moreno omavärav. Villa ainsa tabamuse eest hoolitses 71. minutil Ollie Watkins.

Newcastle kerkis võiduga liigatabelis seitsmendale kohale, olles kogunud 32 punkti. Arsenal on 46 punktiga teine ning jääb ühe mängu vähem pidanud Liverpoolist kahe punkti kaugusele.

Teised tulemused:

Crystal Palace – Sheffield United 3:2
Fulham – Everton 0:0
Luton Town – Brighton & Hove Albion 4:0

Loe rohkem:  Sinjavski klubi võttis treeningmängus võidu | Jalgpall

Kokkuvõttes võib öelda, et Arsenal jätkab tugevalt oma liidrikohal ja on jätkuvalt tiitlitaistluses tugev konkurent. Newcastle’i võiduta seeria lõpp on kindlasti positiivne uudis nende fännide jaoks ning võib aidata neil tagasi võidukäigule naasta. Jalgpalli fännidel on põhjust põnevust tunda, sest mõlemal meeskonnal on potentsiaali ja võimalusi hooaja edukaks lõpetamiseks. Ootame huviga, kuidas edasi läheb ja millised põnevad mängud meid veel ees ootavad.