Armeenia teatas kahe sõduri hukkumisest Aserbaidžaani avatud tules | Välismaa

2257236h0ff2t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Armeeniast kajastavad kahe sõduri traagilist hukkumist Aserbaidžaani avatud tules. See sündmus on tuletanud meelde pingeid piirkonnas ning tekitanud muret rahu ja stabiilsuse säilimise pärast. See uudis on kõnekas ja oluline, kuna see võib mõjutada kogu Kaukaasia piirkonda. Kutsun teid jälgima arenguid selle loo kohta ja astuma sammu rahu ja stabiilsuse poole selles keerulises ja olulises piirkonnas.

Kaks Armeenia kaitseväelast sai teisipäeva hommikul Aserbaidžaani sõjaväe avatud tule tagajärjel surma, teatas Armeenia kaitseministeerium.

Armeenia kaitseministeerium kinnitas, et tuli avati Nerkin Handi suunas, mis asub Armeenia lõunapiiri lähedal, ning lisaks kahele hukkunule on haavatuid.

Aserbaidžaani kaitseministeerium seevastu väitis teisipäeval, et hoopis Armeenia relvajõudude üksused tulistasid piiri lähedal Kokhanabi külas Aserbaidžaani positsioone Tovuzi suunas. Tovuz asub Aserbaidžaani loodeosas.

Armeenia eitas neid süüdistusi.

Jerevan ja Bakuu on pidanud Mägi. Karabahhi piirkonna pärast maha kaks sõda – vastavalt 1990ndatel ja 2020ndatel aastatel.

Mullu sügisel kui Aserbaidžaan Mägi-Karabahhi tagasi võttis, pages sealt peaaegu kogu armeenlastest elanikkond ehk kokku üle 100 000 inimese.

Armeenia teatanud kahe sõduri hukkumisest Aserbaidžaani avatud tules on kurb uudis. See ainult süvendab konflikti pinget kahe naaberriigi vahel. On oluline, et rahvusvaheline kogukond astuks sammu konflikti lahendamise suunas ja aitaks leida rahumeelse lahenduse. Eesti väljendab kaastunnet Armeenia ja Aserbaidžaani inimestele ning kutsub üles mõlemat osapoolt dialoogi jätkama. Ainult läbi läbirääkimiste ja rahu saab konflikti lahendada ning tagada piirkonna stabiilsuse ja rahu.

Loe rohkem:  ERR Ukrainas: sõjaväelased võitlevad abi saamiseks vabatahtlike tähelepanu eest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga