Arhitektuurimuuseumi vestlussari uurib olemasolevate hoonete arendamist | Arhitektuur

2212500h80b4t24

Tere tulemast Arhitektuurimuuseumi vestlussarja! See põnev ja hariv üritus pakub ainulaadset võimalust sukelduda arhitektuuri maailma ning uurida olemasolevate hoonete arendamise olulisust. Ekspertide juhitud vestlused avavad uksed arhitektuuri erinevatele tahkudele ning aitavad mõista, kuidas hooneid saab parendada ja kohandada vastavalt ajaloolistele, kultuurilistele ja keskkonnaalastele vajadustele. Külastage Arhitektuurimuuseumi ja avastage põnevaid ideid ning inspiratsiooni omaenda kodu või linnakeskkonna arendamiseks!

Arhitektuurimuuseumi vestlussari “(H)arutus” võtab märtsikuisel kohtumisel luubi alla võimalused olemasolevate hoonete arendamiseks ja haldamiseks. Eksperdid jagavad oma kogemuse ja uurimistöö vaatest milline võimalik tulevik on olemasolevatel, ajaloolistel, kuid ühel või teisel viisil unarusse jäänud hoonetel.

Eestis kuulub riigi- ja eraomandisse hulk maju, mis on eri põhjustel oma esialgse kasutuse minetanud. Stsenaariumeid, kuidas säärase hoonefondiga ümber käia, on mitu. Levinud praktika on vana hoone lammutamine ja uuega asendamine. Kui maja on tunnistatud riiklikuks arhitektuurimälestiseks, on vähemalt tema eluõigus tagatud.

Aasta-aastalt muutub rekonstrueerimine ja renoveerimine üha vajalikumaks ja vältimatuks. Kuidas ajendada avalikku sektorit ja eraarendajat olemasolevat maja kohandama uute kasutusvõimaluste tarvis, mitte lammutama? Võtame näiteks päevakajalised ja tuntud objektid (nt Rapla KEK, endised kolhoosikeskused või Projekteerijate maja) ning arutame, kas ja milline saab olla hoone vahekasutus ning tulevik.

Hetkel kasutuseta, osalt tühjaks jäänud majade saatuse ning ümberehitamise võimalikkuse ja võimatuse üle arutlevad arhitekt, Rahandusministeeriumi Ida-Viru õiglase ülemineku koordinaator Ivan Sergejev, Eesti Kunstiakadeemia urbanistika õppekava juht Keiti Kljavin ja Noblessner Arenduse projektijuht Ann Virkus. Vestlust modereerib arhitekt Siim Tanel Tõnisson.

“(H)arutus” toimub 12. märtsil algusega kell 18 Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuurimuuseumi vestlussari on oluline samm olemasolevate hoonete arendamise uurimisel Eestis. Need vestlused pakuvad platvormi arhitektidele, arendajatele ja linnaplaneerijatele, et arutada ja jagada ideid selle kohta, kuidas parendada ja säilitada meie arhitektuuripärandit. See on oluline samm selleks, et tagada meie linnaruumi jätkusuutlik areng ja kvaliteetne elukeskkond tulevastele põlvkondadele. Arhitektuurimuuseumi vestlussari toob tähelepanu meie ehitatud keskkonna olulistele küsimustele ning innustab kogukonda koos mõtlema ja tegutsema parema tuleviku nimel.

Loe rohkem:  Margit Mutso: praktikas on materjalide taaskasutus Eestis marginaalne | Arhitektuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga