Arand teeb sel nädalavahetusel F1-sarja debüüdi | Veemoto

1709111654 2086718hd3b1t24

Sel nädalavahetusel saab Eestil põhjust uhkust tunda, sest Arand teeb oma esimese F1-sarja debüüdi! See noor ja andekas sõitja on alati unistanud võimalusest võidu kihutada parimatega maailma kõige prestiižsemal võidusõidurajal. Veemoto on valmis imetlema tema oskusi ja kogema põnevat võidusõidu meeleolu. Ära jää maha, sest see nädalavahetus tõotab olla täis põnevust ja adrenaliini!

Esimese eestlasena veemoto tippklassi välja jõudnud Stefan Arand stardib eeloleval nädalavahetusel Indoneesias toimuval F1H2O maailmameistrivõistluste esimesel etapil.

Team Vietnam Binh Dinh nime kandva Rootsi meeskonnaga liitunud Arand on Indoneesias kohal ning tegeleb võistluspaadi tehnilise seadistamise kallal.

Tulenevalt asjade käigust saab eestlane võistlustehnikaga esimese tutvumise teha alles reedesel vabatreeningul ning kvalifikatsioonile peale minek läheb suhteliselt kõhutunde najal.

Sellest hoolimata on meeskond optimistlik, sest esmatähtis on etapi vigadeta läbimine, et koguda järgmisteks võistlusteks istmeaega. “Paadiga üheks saamine on kõige tähtsam. Suuresti olen tehnikaga tuttav juba eelmise aasta F-2 masina pealt, kuid siiski ainult sellele kogemusele tugineda ei saa,” ütles Arand.

“Kindlasti ei saa olema lihtne, sest kõik teised konkurendid on varasema F1 paadi kogemusega, aga usaldan ennast ja meeskonda. Väga hea meel on selle üle, et minuga on kaasas nii minu isa Aivar, kes võistlus ajal on raadioside abil minu paremaks käeks ja silmadeks ja muidugi Erik Aaslav-Kaasik, kes propellereid seadistab. Ilma nende kahe meheta ei oleks ma siia jõudnud,” lisas ta.

Indoneesi etapp algab Eesti aja reede varahommikul, kui toimub kvalifikatsioon. Laupäeva hommikul peetakse sprindisõidud ning võistlussõit leiab aset pühapäeva hommikul.

Kõik silmad on tulemasel nädalavahetusel suunatud Arandile ja tema F1-sarja debüüdile. See on suur samm tema karjääris ning ka Eesti spordiajaloo jaoks oluline hetk. Veemoto tiimil on suur usk Arandisse ja tema võimekusse võidelda tipptasemel. Eestlased on väga põnevil selle sündmuse üle ning toetavad Arandit kogu südamest. Loodame, et ta suudab näidata end parimal viisil ning panna Eesti nimi taas maailmakaardile autosportlaste seas. Ainult aeg näitab, mis saab sel nädalavahetusel, kuid üks on kindel – see saab olema põnev ja emotsioonide rohke sündmus.

Loe rohkem:  Stefan Arand liitub esimese eestlasena veemoto tippsarjaga | Veemoto

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga