Anna Hintsi “Pimeala” esilinastub Tampere lühifilmide festivalil | Film

2238366hf265t24

Tere tulemast, kõik filmihuvilised! Sel aastal on meil au esitleda Eesti andeka režissööri Anna Hintsi uusimat lühifilmi “Pimeala”. Filmi esilinastus toimub kogu Põhjamaade ühe prestiižseima lühifilmide festivali raames – Tampere lühifilmide festivalil. “Pimeala” on sügavalt haarav lugu, mis viib vaatajad pimeduse ja valguse vahelisele piirile, kus nende vahelised piirjooned hajuvad. See on lugu lootusest ja usaldusest ning kindlasti üks nendest filmidest, mis jääb publikule kauaks meelde. Ärge jätke seda imelist filmielamust vahele!

Anna Hintsi uus lühimängufilm “Pimeala” valiti Tampere lühifilmide festivali võistlusprogrammi. Sel aastal valiti rahvusvahelisse võistlusprogrammi 64 filmi 6546 kandidaadist.

“Pimeala” peategelaseks on teismeline tüdruk Surya, kes leiab India pealinna üüratult prügimäelt fotokaamera. Kaamera avab tüdruku silmad teda ümbritsevate naiste väljarääkimata lugudele. Filmis, kus dokumentalistika ja fiktsioon segunevad, keskendutakse prügikorjajate kogukonnale, kes proovib leida oma kohta maailmas keset prügi ja kõrvetavat kuumust.

Filmi peategelast Suryat kehastab Umaiza, Surya isa rollis astub üles Pushpendra Singh. Filmi produtsendid on Evelin Penttilä ja Johanna Maria Paulson ning stensaristiks lisaks Hintsile ka Tushar Prakash. Operaatoriteks Karan Thapliyal ja Erik Põllumaa. Filmi monteeris Marion Koppel ning filmile on muusika loonud Ann Reimann.

“”Pimeala” tehes naljatasime me tihti Annaga, et prügiga tegelemine ongi meie žanr – meie esimene koostöö filmiga “Homme saabub paradiis” tegeles ju samuti prügisukeldumise ehk kaunimalt öeldes toidupäästmisega. India on Anna jaoks saanud teiseks kodumaaks ning koos Tushar Prakashiga panid nad kirja selle puudutava loo. Filmi rahastades sai selgeks, et see ühtviisi ülimalt lokaalne Delhi prügikorjajate kogukonnas toimuv lugu puudutab samal ajal sügavalt inimesi üle terve ilma ja valgustab välja lugusid, mis jääksid muidu pimedusse,” ütles filmi produtsent Evelin Penttilä.

Loe rohkem:  Arvustus. Taika Waititi uue filmi peale on väga raske pahane olla | Film

“Meie India produtsent Tanvi Gandhi ja tegevprodutsent Ravi Singh, kes teevad Bollywoodis suure kaliibriga filme, armusid meie väikesesse filmi ning Annasse režissöörina ja aitasid luua selle turvalise keskkonna, kus “Pimeala”, valdavalt mitteprofessionaalsete näitlejatega ja päris autentses Delhi äärelinna kogukonnas, üles sai võetud. Lisaks Annale ja Tusharile andis selle filmi loomisesse ka märkimisväärse panuse operaator Karan Thapliyal Indiast, kes meiega küll alles viimasel hetkel ühines, aga kelle panus filmi on hindamatu,” lisas Penttilä.

Tampere Filmi Festival, mis on aset leidnud juba 1969. aastast, on kolmest kõige olulisemast Euroopa lühifilmide festivalist Oberhauseni ja Clermont-Ferrandi kõrval. Varem on Tampere lühifilmide festivalil osalenud kokku 76 Eesti filmi, nende hulgas näiteks Anu Auna “Vahetus” ning Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe “Maetud Euroopas”. 2023. aastal võitis festivali peaauhinna Priit Tenderi animafilm “Koerkorter”.

Kokkuvõttes võib öelda, et Anna Hintsi “Pimeala” esilinastus Tampere lühifilmide festivalil on suur saavutus nii filmitegijale kui ka Eesti filmikunstile üldiselt. Film on pälvinud positiivset tagasisidet ja tunnustust publiku ning kriitikute poolt, luues ka uusi võimalusi rahvusvahelisel tasandil. See näitab, et Eesti filmil on potentsiaali rahvusvahelisel areenil silma paista ning võita oma kvaliteediga publiku südameid. “Pimeala” esilinastus on suurepärane samm edasi Eesti filmikunsti arengus ja loodetavasti innustab see ka teisi noori filmitegijaid oma loominguga silma paistma.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga