Ametlik: seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton liitub Ferrariga | Vormelisport

1706815514 2237838hdcf7t24

Tere tulemast Eestisse! Suurejooneline uudis raputab vormelimaailma – seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton liitub Ferrariga. See uudis on raputanud fännide ja ekspertide maailma võidusõidu valdkonnas. Hamiltoni liitumine Ferrariga on tähenduslik hetk F1 ajaloos ja pakub põnevust kogu maailma võidusõidufännidele. Eesti ei ole kunagi varem näinud midagi sellist ja see on kindlasti ajalooline sündmus, mis paneb kõik võidusõidufännid elevile.

Vormel-1 MM-sarja seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton lahkub algava hooaja lõppedes Mercedesest ning liitub Ferrariga.

BBC kirjutas neljapäeval esmalt enda allikatele tuginedes, et Hamilton ja Ferrari on alustanud läbirääkimisi ning ametlik teade võib tulla juba sel nädalal. Ferrari soovib, et Hamilton vahetaks tuleva hooaja järel välja Carlos Sainz Jr.-i.

Neljapäeva hilisõhtul kinnitaski Mercedes, et 39-aastane britt on aktiveerinud oma lepingus olnud niinimetatud lahkumisklausli ja lahkub algava hooaja järel meeskonnast; Ferrari kirjutas, et Hamilton on Itaalia tootjaga sõlminud mitmeaastase lepingu.

Hamilton on kuulunud Mercedesse rivistusse alates 2013. aastast ning on seal võitnud oma seitsmest MM-tiitlist kuus. Viimase tiitli teenis ta 2020. aastal.

Ferraris saab Hamilton Monaco vormelisõitja Charles Leclerci tiimikaaslaseks, võistkonna otsus tähendab ühtlasi, et Carlos Sainz Jr.-i lepingut ei pikendata ning hispaanlane peab hakkama otsima uut meeskonda. Vormeliringkondades peetakse kõige tõenäolisemaks, et Sainz taasliitub Red Bullis oma endise tiimikaaslase Max Verstappeniga, kuigi Hyundai, Ott Tänaku leivaisa WRC-s, vihjas sotsiaalmeedias, et Sainz võiks järgmisel aastal nendega liituda.

Kokkuvõttes võib öelda, et Lewis Hamiltoni liitumine Ferrariga on suureks üllatuseks kõigile vormelisõpradele üle maailma. Seitsmekordne maailmameister toob endaga kaasa rikkaliku kogemuse ja oskused, mis peaksid aitama Ferraril saavutada veelgi suuremat edu tulevikus. See liit annab fännidele põhjust elevust tunda ning paneb suurema pingutusega jälgima järgmiseid hooaegu, et näha, kuidas Hamiltonil uues meeskonnas läheb. Eesti vormelifännid ootavad juba põnevusega, kuidas see uudis mõjutab tulevasi võidusõite ja meistrivõistlusi.

Loe rohkem:  Red Bull uurib tiimijuht Christian Horneri vastu esitatud süüdistust | Vormelisport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga