Ametiühing hakkab streikivatele õpetajate toetust maksma, streik jätkub | Eesti

2228145h94ect24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on kuumaks teemaks olnud õpetajate streik ning ametiühing on otsustanud astuda nende toetuseks veel ühe sammu edasi. Ametiühing hakkab hüvitama streikivatele õpetajatele osalist palka, tagades sellega nende majandusliku kindlustunde streigiprotsessi ajal. Streik jätkub ning õpetajad seisavad kindlalt oma õiguste eest. See on oluline samm õpetajate ametiühingu ja valitsuse vahelises läbirääkimistes ning näitab, kui oluline on haridustöötajate heaolu Eesti ühiskonnas. Jääge kuulama, sest sellest olulisest teemast kuulete kindlasti veel!

Üldhariduskoolide õpetajate streik jätkub ka uuel nädalal ning neile õpetajatele, kes juba nädal aega streikinud on, hakkab ametiühing siis ka streigifondist toetust maksma, rääkis haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri Vikerraadio hommikusaates.

“Esmaspäeval jätkub üldhariduskoolides streik. Ilmselt enamikes koolides,” ütles Voltri. “Üha rohkem tuleb infot, et koolid ja õpetajad on valitsuse arrogantsusest tulenevalt valmis streikima kauem.”

Uuest nädalast hakkab ametiühing ühtlasi maksma streigis jätkuvalt osalevatele õpetajatele toetust streigifondist.

Voltri ei öelnud, millises mahus toetus on, kuid kordas, et päris suur summa on streigifondis olemas ja ametiühing saab toetuse maksmisega hakkama. Tingimuseks on, et inimene on streikinud juba sel nädalal, ametiühing pakub toetust uue nädala streigipäevade eest.

On inimesi, kes toetavad streikivaid õpetajaid ka rahaliste annetustega, lisas Voltri.

Ametiliidu selja taga on 72 protsenti avalikkusest, märkis Voltri. “Näeme, et rahva seas on toetus olemas. Toetust ei tule valitsuserakondadelt.”

Voltri soovitas lapsevanematel peaministrile ja rahandusministrile kirjutada, et laste hariduse kahjustamine tuleks kiiresti ära lõpetada.

“Kuna selle valitsuse poolt on palju sõnamurdlikkust olnud, siis ei saa loota valitsuse lubadusele riigieelarve strateegia tegemisel raha leida. On vaja, et valitsus näitaks hea tahet, teeks konkreetse sammu ja selleks oleks viieprotsendiline õpetajate palga alammäära tõstmine,” ütles Voltri vastuseks küsimusele, kuidas saaks streiki lõpetav kokkulepe sündida.

Loe rohkem:  Kiik: sotsid hoiduksid tulumaksuvaba miinimumi langetamisest | Eesti

“Oleme nõus streigi lõpetama kui õpetaja palga alammäär oleks 1836 eurot kuus sel aastal. See on suur vastutulek juba, nüüd ootaks mõistmist ka valitsuselt,” lisas ta.

Samas hommikusaates ütles haridusminister Kristina Kallas, et kuigi valitsuses on olnud väga pikad vaidlused ja niikaua kui kokkulepet valitsuses ei ole, see streik kestab, on tal siiski lootust.

“Mul on ka üks ettepanek, mille kohta ma täna [reedel] helistan peaministrile ja temaga sellest räägin,” ütles Kallas.

In conclusion, the decision of the trade union to provide support to the striking teachers is a positive step towards addressing the issues that have led to the ongoing strike. The continued support for the strike demonstrates the strength and determination of the teachers in fighting for their rights and better working conditions. It is important for the government and education authorities to engage in meaningful dialogue with the teachers and work towards finding a mutually beneficial resolution. The solidarity and perseverance shown by the teachers and the trade union is commendable and highlights the need for effective measures to improve the conditions of the education sector in Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga