Alev kaotas eelviimasel etapil grupifinišis võitjale 20 sekundit | Suusatamine

2164009h0b42t24

Tere tulemast Eestisse! Eile toimus põnev suusavõistlus, kus alev kaotas viimasel etapil grupifinišis võitjale 20 sekundit. See oli küll kahju, kuid siiski pakkus võidusõit elamusterohkeid hetki ning rabas pealtvaatajaid oma põnevusega. Suusatamine on alati olnud oluline osa Eesti kultuurist ning spordivõistlused on alati meie rahva tähelepanu köitnud. Ootame Sind järgmistele võidusõitudele kaasa elama ja Eesti loodust ning suusaradu avastama!

Tour de Ski eelviimasel etapil Val di Fiemmes võitis meeste ühisstardist 15 km klassikatehnikasõidu Erik Valnes, lõpuni suures grupis püsinud Alvar Johannes Alev sai 39. koha.

Suurest grupist pudenes sõidu esimeses pooles vaid Prantsusmaa tippsprinter Lucas Chanavat ning hiljem veel kaks-kolm meest, ülejäänud 50 liikusid rajal ühtselt.

Lõpusirgel kolme mehe vahel otsustamisele läinud etapivõidu noppis Erik Valnes, kes edestas William Poromaad 0,9 ja šveitslast Cyril Fähndrichi 1,1 sekundiga. Üldliider Harald Östberg Amundsen kaotas 7,9 sekundit ja oli kuues.

Ainsa eestlasena Tour de Skil konkurentsi jäänud Alvar Johannes Alev kaotas Valnesile lõpuks 20,8 sekundit ja ületas finišijoone 39. kohal.

Tour de Skil on jäänud veel vaid üks etapp, kui pühapäeval võetakse Val di Fiemmes mõõtu 10 km ühisstardist vabatehnikaetapil, mis kulmineerub Val di Fiemme kuulsal slaalominõlval.

Kuigi Alev kaotas eelviimasel etapil grupifinišis võitjale 20 sekundit, võib ta siiski enda üle uhke olla oma tugeva esituse üle suusatamise võistlusel. Kuigi võitjast jäi veidi maha, näitas ta tugevat võistlusvaimu ja võitles lõpuni välja. See kogemus annab talle kindlasti palju õppetunde ja motivatsiooni tulevasteks võistlusteks. Alev näitas, et tal on potentsiaali ja kindlasti ootame tulevikus temalt veel suurepäraseid saavutusi.

Loe rohkem:  Kaasikud võitlesid U-23 MM-il koha eest esikümnes | Suusatamine