Eesti epeenaiskonna olümpiaunistus sai kõva tagasilöögi, kui nad kaotasid esimese matši Hiina vastu. Vehklemine on alati olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ning olümpiamängud on alati olnud unistuste lavaks sportlastele üle kogu maailma. Kuigi pettumus on suur, ei tohi me unustada meie sportlaste pingutusi ja pühendumust. Ehkki unistus võidust Hiina vastu võib olla kustunud, on ees veel palju võimalusi tuleva olümpiaareeni vallutamiseks.
Tokyos olümpiavõitjaks kroonitud Eesti naiste epeekoondis pidi Pariisi olümpiale pääsemiseks Hiinas Nanjingis toimuva MK-etapi igal juhul võitma, aga kaotas oma avamatši Ungarile 41:45.
Avaringis vaba olnud Eesti jäi kaheksandikfinaalis kiirelt kaotusseisu, kui Kristina Kuusk kaotas Eszter Muharile esimese minimatši 4:5 ja Julia Beljajeva teise Tamara Gnamile 1:2. Gnam võitis seejärel Kuuske 4:2 ning kui ainsa Eesti vehklejana Pariisi olümpiapääsme kindlustanud Nelli Differt Muharile alla jäi, suurenes eestlannade kaotusseis poolte minimatšide järel juba viiele torkele.
Eesti kogenuim koondislane Irina Embrich pääses eelviimases minimatšis rajale seisus, kus Eesti kaotusseis oli juba seitsmetorkeline, aga 43-aastane tallinlanna tegi suurepärase partii, kui alistas Kinga Dekany 10:4 ja tõi valitsevad olümpiavõitjad vaid ühe torke kaugusele. Differt suutis viimases minimatšis Eesti ka ette viia, otsustavatel hetkedel leidis Muhari aga vastused ning Ungari võitis kohtumise 45:41.
Teises ringis kohtub Ungari Kasahstani 45:39 alistanud Prantsusmaaga, oma avamatšis sai Šveitsi üle napi, 45:44 võidu ka Eesti otseseks konkurendiks olnud Ukraina. Kaotusega on aga eestlannade olümpialootused kustunud.
.
Pariisi olümpiamängude naiste epeevehklemise võistkondlikule turniirile pääseb maailma edetabeli neli esimest riiki ja seejärel parim koondis nii Euroopast, Aasiast, Ameerikast kui Aafrikast, kes peavad aga mahtuma maailma edetabelis 16 parema sekka.
Kui esinelik Lõuna-Korea, Prantsusmaa, Itaalia ja Poola ning nende järel ka maailmajagude esindajad USA ja Egiptus on oma kohad Pariisis sisuliselt juba kindlustanud, peavad Euroopa parima võistkonna kohale heitlust reitingutabelis 250 punkti kogunud Ukraina ja 218 punkti peal olev Eesti. MK-etapil annab esikoht 64 punkti, teine 52, kolmas 40, neljas 36, viies 32, kuues 30, seitsmes 28, kaheksas 26, üheksas 25, kümnes 24 jne, 16. koht annab 18 punkti ning 17.-32. koht kaheksa punkti.
Nii Eesti kui Ukraina alustavad Nanjingis turniiri 16 parema seas ning kui arvestada, et pärast viimast MK-etappi arvutatakse maha hooaja kõige kehvem tulemus, peab Eesti Ukraina edestamiseks ja olümpiale sõitmiseks igal juhul Hiina MK-etapi võitma ja samal ajal lootma, et ukrainlannad ei saavuta kuuendast kohast kõrgemat. Võrdse arvu punktide korral läheks Pariisi Eesti, kellel oleks siis kaks MK-võitu Ukraina ühe vastu.
Eesti alustab Nanjingi MK-etappi Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul kell 5.30 matšiga Ungari vastu, veerandfinaalis tuleb juba tõenäoliselt vastamisi minna ülitugeva Prantsusmaaga. Too matš toimuks kell 7 hommikul.
Samal ajal on Ukraina esimeseks vastaseks Šveits, veerandfinaalis minnakse võidu korral vastamisi Jaapani ja Poola vahelise kohtumise võitjaga.
Eesti epeenaiskonda esindavad Hiinas Julia Beljajeva, Nelli Differt, Irina Embrich ja Kristina Kuusk.
Eesti epeenaiskonna olümpiaunistus kustus kibedalt Hiinas toimunud esimese matšiga. Kuigi võistkond andis endast parima, ei õnnestunud neil võita vastast ning olümpiamedal jäi kättesaamatuks. See kogemus näitab, kui keeruline ja ettearvamatu võib sport olla ning kui kõrge on tipptaseme saavutamise hind. Eesti vehklejad võivad aga uhkust tunda oma pühendumuse ja töö eest ning nad jäävad kindlasti ootama järgmisi võimalusi tõestada end maailma eliidi seas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus