Jufereva-Skuratovski peab sissekirjutuse tõttu Tallinna volikogust lahkuma, luues poliitilise kaose linna valitsuses. See otsus on tekitanud mitmeid vastuolulisi arvamusi ja pole mitte ainult kohalike elanike, vaid ka poliitikute seas vaieldav teema. Eesti pealinnas toimuvad muutused mõjutavad linna tulevikku ja inimeste elusid. See on oluline samm, mis paneb meid mõtlema kodukoha tähtsusest ja poliitiliste otsuste mõjust kogukonnale.
Keskerakonnast Reformierakonda üle läinud Maria Jufereva-Skuratovski koht Tallinna linnavolikogus läheb taas Keskerakonna kätte, sest värske reformierakondlane muutis oma sissekirjutust, saadiku uus ametlik elukoht ei asu aga Tallinna linnas, kirjutab Eesti Ekspress.
Seadus ütleb selgelt: kui mõne valla- või linnavolikogu liige mujale elama kolib, jääb ta oma eelmises kodupaigas rahvasaadiku mandaadist ilma, märkis ajaleht. Elukoha muutumise tõttu volikogu tööst eemaldamine on lõplik, mitte ajutine.
“See oli inimlik viga,” ütles Jufereva-Skuratovski ise. “Tagasi pöörata polnud enam võimalik, kuna kanne registris juba ilmus. Karm lugu.”
Esimesena on nüüd õigus linnavolikokku minna Erki Savisaarel, kes töötab hetkel Vinni vallavanemana. See ametikoht Tallinna linnavolikogu töös osalemist iseenesest ei välista, kui aga Savisaar peaks mandaadist loobuma, pääseks linnavolikokku Jevgenija Kukk (samuti keskerakondlane).
Jufereva-Skuratovski aps on Tallinna võimuvõitluses kriitilise tähtsusega, kirjutab Eesti Ekspress: “Opositsioon elas mitu kuud teadmises, et märtsi lõpus naaseb volikokku endine keskerakondlane, nüüdne sots Andre Hanimägi. See tekitanuks olukorra, kus Reformierakonnal, sotsidel, Isamaal ja Eesti 200 olnuks kamba peale 40 mandaati Keskerakonna ja EKRE 39 vastu. /…/ Nüüd on kaalukauss aga hoopis teisele poole kaldu. Keskerakonnal ja EKRE-l on kahe peale 40 mandaati. Potentsiaalsel nelikliidul seevastu ainult 39. Ehk mõtted linnavalitsusest ilma EKRE ja Keskerakonnata võib mõneks ajaks sahtlisse panna.”
Jufereva-Skuratovski peab sissekirjutuse tõttu Tallinna volikogust lahkuma on oluline samm õigusriigi põhimõtete tagamisel Eestis. See näitab, et seadused ja reeglid kehtivad kõigile, olenemata nende positsioonist või staatusest. Üksikisikute vastutuse võtmine ja õigusriigi põhimõtete järgimine on oluline demokraatia toimimiseks. See olukord tuletab meile meelde, et ausus ja seaduste järgimine on alati oluline ning keegi ei tohiks olla kõrgemal seadusest. Nii saame tagada õiglase ühiskonna ja usaldusväärsed institutsioonid.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus