Pornhub kaebas EL-i digiteenuste reeglite pärast kohtusse | Välismaa

1989317h70d5t24

Pornhubi kohtuasi EL-i digiteenuste reeglite vastu on tekitanud suurt vastasseisu nii Eestis kui ka välismaal. See vaidlus käsitleb olulisi küsimusi interneti reguleerimise kohta ning sellel võib olla kaugeleulatuv mõju digitaalsele sisule tulevikus. Kas platvormid peaksid vastutama nende sisu eest ja kellel peaks olema õigus otsustada, mis on lubatud ja mis mitte? Sellel juhtumil võib olla suur mõju interneti tulevasele arengule ning meie digitaalsetele õigustele.

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et täiskasvanutele mõeldud veebilehekülje Pornhubi vaen Brüsseli vastu kasvab ning firma kaebas EL-i Euroopa digiteenuste õigusakti (DSA) pärast kohtusse.

DSA eesmärk on muuta internetikeskkond turvalisemaks ning tagada kasutajate õiguste tugev kaitse internetis. 

Digiteenuste õigusaktis liigitatakse platvormid või otsingumootorid, millel on EL-is rohkem kui 45 miljonit kasutajat kuus, väga suurteks digiplatvormideks või väga suurteks veebipõhisteks otsingumootoriteks. Nad peavad järgima digiteenuste õigusakti kõige rangemaid eeskirju.

Pornhub väidab, et see pole väga suur veebiplatvorm, seetõttu ei pea see järgima kõige rangemaid eeskirju, ütlesid kaks asjaga kursis olevat inimest. Sama väidab veel Xvideos. Euroopa Komisjoni vastu on hagi esitanud veel Stripchat, kuid pole veel selge, millist EL-i reeglit firma tahab vaidlustada, vahendas Politico. 

Varem teatas Pornhub, et sellel on 33 miljonit kasutajat. Stripchat teatas, et seda külastab 32 miljonit eurooplast kuus. Pornhub ja Xvideos esitasid 1. märtsil kaebused Luksemburgis asuvale Euroopa Liidu Kohtule. 

Euroopa Komisjon liigitas eelmise aasta detsembris kolm täiskasvanute jaoks mõeldud veebilehte väga suurteks platvormideks. Neid kohustatakse hindama oma teenuste kasutamisega seonduvaid riske ja eemaldama ebaseaduslikku sisu. Rikkumiste korral võib Euroopa Komisjon määrata trahvi summas kuni kuus protsenti ettevõtte aastasest käibest.

Kokkuvõttes, Pornhubi kohtuasi EL-i digiteenuste reeglite vastu kajastab laiemat arutelu interneti reguleerimise üle. See juhtum tõstatab küsimusi veebisisu filtreerimise, kasutajate privaatsuse ja võimalike piirangute kohta digitaalsetele platvormidele. Estonia, nagu ka teised EL-i liikmesriigid, peab hoolikalt kaaluma tasakaalu interneti vabaduse ja reguleerimise vahel, et tagada turvaline ja õiglane keskkond kõigile kasutajatele. See kohtuasi võib muuta tulevikus digiteenuste regulatsiooni ja mõjutada seda, kuidas platvormid tegutsevad Euroopa Liidus.

Loe rohkem:  Kim Jong Un loobus Lõuna-Koreaga ühinemise eesmärgist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga