Kaugushüppe valitseja: kui reegleid muudetakse, vahetan ala | Kergejõustik

2291133hd038t24

Tere tulemast Eestisse, kus kergejõustikuhuvilised kogunevad, et tunnistada kaugushüppe valitsejat. Siin saame näha kõige paremaid sportlasi tegemas kõige hämmastavamaid hüppeid. Kuid kui reeglid muutuvad, siis muutuvad ka sportlased. Kas nad suudavad kohaneda ja säilitada oma kuninglikku staatust või otsustavad nad hoopis vahetada ala? Üks on kindel – kergejõustiku maagia võlub meid alati ja kutsub meid jälgima, kuidas tipptasemel sportlased püüdlevad parima tulemuse poole.

Laupäeval Glasgow’s sisemaailmameistriks kroonitud Kreeka kaugushüppaja Miltiadis Tentoglou rääkis pärast kullavõitu reporteritele, et kui rahvusvaheline kergejõustikuliit kavatseb tõesti kaugushüppe reegleid muuta, vahetab ta ala.

Rahvusvaheline kergejõustikuliit World Athletics soovib kaugushüppesektorist hüppepaku eemaldada ja asendada selle nn äratõukealaga, mille abil loodetakse vähendada ebaõnnestunud katsete arvu ja muuta ala publikule atraktiivsemaks.

Paljud kergejõustikutähed, näiteks neljakordne kaugushüppe olümpiavõitja Carl Lewis, on plaani teravalt kritiseerinud ja laupäeval tegi seda ka 8.22-ga edukalt oma kahe aasta tagust sise-MM-kulda kaitsnud kreeklane Miltiadis Tentoglou.

“Pean kaugushüpet paku ja vajaliku täpsuse pärast üheks kõige keerulisemaks väljakualaks,” kommenteeris Tentoglou pärast võistlust. “Pead jooksma nagu sprinter, tabama pakku perfektselt ja see on kaugushüppe keeruline osa. Hüpe iseenesest on lihtne, hoojooks on raske.”

“Kui nad tahavad selle eemaldada, oleks kaugushüpe kõige lihtsam ala. Kui see juhtub, lõpetan kaugushüppega. Hakkan siis kolmikhüppajaks,” lisas kreeklane.

25-aastane kreeklane on üheaegselt nii valitsev olümpiavõitja, maailma- kui Euroopa meister ning sisemaailma- ja Euroopa meister. Alates 2021. aastast on ta tiitlivõistlustel esikohata jäänud vaid korra, kui piirdus Eugene’i MM-il 8.32-ga ja Wang Jianani järel hõbedaga.

Kokkuvõttes võib öelda, et kõrgushüppesport on Eestis tõusuteel ning meil on palju andekaid sportlasi, kes võivad tulevikus saavutada suuri kõrgusi rahvusvahelisel tasandil. Samas on oluline meeles pidada, et reeglite muutmine on vältimatu ja sportlased peavad olema valmis kohanema uute tingimustega. Eesti kergejõustikuliit peab tagama, et sportlased saaksid parimat võimalikku toetust ja juhendamist, et nad saaksid arendada oma oskusi ja saavutada oma potentsiaali. Kõrgushüppe valitseja roll on pidevas muutumises, kuid Eesti sportlased on kindlasti valmis uuteks väljakutseteks.

Loe rohkem:  Võro sai Lasnamäel 60 meetri jooksu rahvusrekordi oma nimele | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga