Liisi Oja trio: meie lood hakkavad tõeliselt elama koos musitseerides | Tudengijazz

2281644h2cd3t24

Tere tulemast Liisi Oja trio kontserdile! Selle noore ja andeka kollektiivi muusika on täis kirge, energiat ning sügavust. Liisi Oja ja tema kaaslased suudavad oma pillidega luua maagilisi hetki, kus nende lood hakkavad tõeliselt elama. Nende musitseerimine on omamoodi dialoog, mis inspireerib ja liigutab kuulajaid. Tudengijazz festivalil astuvad nad üles selleks, et pakkuda kuulajatele unustamatu elamus, mis jääb meelde veel pikaks ajaks. Tulge ja avastage Liisi Oja trio võlu ise!

Rütmimuusikafestivalil TUJA 2024 astub tänavu lavale kaheksa koosseisu, sealhulgas rahvusvaheline Liisi Oja trio, kus saavad kokku klaver, altsaksofon ja kontrabass. Mängitakse põhjamaist jazz’i ja seadeid eesti rahvalauludest. Kuigi muusikat loob triole põhiliselt Liisi Oja ise, hakkavad lood noore helilooja sõnul tõeliselt elama ja saavad viimase lihvi koos musitseerides.

Liisi Oja triot saab TUJA 2024 festivalil näha 6. märtsil Tartus Tartu Ülikooli kohvikus Drinkgeld ning 8. märtsil Tallinnas Philly Joe’s jazz-klubis. Trios musitseerivad koos Liisi Oja Eestist (klaver, kompositsioonid), Sophus Bech Taanist (altsaksofon) ja Krzysztof Maciejko Poolast (kontrabass).

Kui pikalt olete koos mänginud ja kuidas kokku saite? 

Liisi: Oleme trioga nüüdseks koos mänginud umbes pool aastat. Tutvusime omavahel Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias Aalborgis ning oleme nii koolisiseselt kui kooliväliselt mitmetes projektides koos mänginud. Tundsin juba mõnda aega suurt huvi põhjamaise jazz’i vastu ning sisimas teadsin, et midagi erilist võiks sündida just koos Sophuse ja Krzysztofiga. 

Kes on teie suurimad muusikalised eeskujud?

Liisi: Oleme kõik küllaltki erineva taustaga, kuid just see teeb meie koosmängu veelgi erilisemaks ja unikaalsemaks. Olen muusikaliselt inspireeritud mitmetest artistidest, nagu Ben Wendel, Oded Tzur, Hvalfugl, Jaak Sooäär, Katrine Windfeld ning mitmed teised.

Loe rohkem:  TUJA 2024 seminaril võetakse luubi alla artistikuvand ja muusika kirjastamine | Tudengijazz

Sophus: Mu suurim iidol on kindlasti Patrick Bartley. Ta on üks nendest vähestest muusikutest, kes on täielikult muusikale pühendunud ja loob kauneid meloodiaid ehtsa emotsiooniga. Ja mul on tunne, et ta on suuteline mängima muusikat igas žanris. 

Krzysztof: Ma püüan ammutada inspiratsiooni paljudest erinevatest vaatenurkadest ja erinevatest kunstilise väljenduse vormidest. Hetkel huvitab mind eeskätt Skandinaavia kaasaegse improviseeritud muusika skeene – artistid nagu Anders Jormin, Mats Eilertsen, Arve Henriksen jt. Samal ajal üritan oma juurtesse sügavamale jõuda, uurides Poola pärandit ja muusikuid nagu Tomasz Stańko, Maciej Obara, Marcin Wasilewski ja palju teisi. 

Millest on teie looming inspireeritud?

Liisi: Kogu bändile kirjutan ja arranžeerin muusikat mina, kuid lood hakkavad tõeliselt elama ja saavad viimase lihvi koos musitseerides. Minu looming on inspireeritud küllaltki palju emotsioonidest ja mind ümbritsevast. Muusikaliselt olen olnud inspireeritud mitmetest artistidest nagu Hvalfugl, Tord Gustavsen, Ben Wendel jpt.

Kellele (millisele inimesele) on teie muusika mõeldud?

Liisi: Soovime enda muusikaga kõnetada inimesi, kes tahavad nautida rahulikku ja maagilist atmosfääri läbi instrumentaalmuusika. 

Mis on teie praegused suurimad unistused – kuhu tahaks koosseisuna jõuda, mida teha, kellega koostööd teha?

Liisi: Kuna oleme küllaltki värske koosseis, siis on peamiseks sooviks võimalikult palju koos mängida ja esineda ning eksperimenteerida, milliseid kõlavärve meie instrumentatsiooniga võimalik luua on. Lähiajal oleme esinemas nii Eestis kui ka Taanis ning loodetavasti on millalgi võimalik meie koosmängu ka minu debüütalbumilt kuulata. Küll aga minu üheks suureks sooviks on hoida bänd aktiivsena ning avastada uusi festivale ja esinemispaiku. Oleme kõik pärit erinevatest Euroopa riikidest ning pole kunagi kindel, kuhu meie teed tulevikus meid viivad ja kas õnnestub koosmängu jätkata. 

Loe rohkem:  Rütmimuusika festival Tudengijazz sai avapaugu | Tudengijazz

Mida võib oodata teie TUJA kontsertidelt? 

Liisi: Meie kontserdi peamiseks kontseptiks on põhjamaine jazz, mis pakub originaalmuusikat ning ka mõningaid seadeid eesti rahvalauludest. Meie trio pakub põnevat koosmängu klaveri, altsaksofoni ja kontrabassi vahel, mis loob rahuliku ning maagilise õhkkonna. 

Lõpetuseks uurin, mis on mõned artistid, albumid, muusikapalad, mida ise hetkel palju kuulate ja lugejatele soovitaks.

Liisi: Hvalfugli album “Øjeblikke vi husker”,  Oded Tzuri album “Isabela”, Ben Wendeli album “High heart”, Immanuel Wilkinsi album “Omega”, Jaak Sooääre album “Zula”. 

Noorte rütmimuusikafestival TUJA toimub tänavu 5.–9. märtsini Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas. Täpsema kavaga saab tutvuda festivali kodulehel.

Liisi Oja trio pakub publikule unikaalset ja elavat muusikaelamust, kus iga loo sügavus ja emotsioon saavad tõeliselt esile tulla just koos musitseerides. Nende võrratu muusikaline sünergia ja energia on võimeline köitma ja liigutama kuulajaid igas vanuses ning jätma meeldejääva mulje. Tudengijazz festivalil astudes üles, on Liisi Oja trio tõestanud end tõeliste andekate muusikutena, kes suudavad oma loomingut täielikult ellu äratada ja seda vaatajateni vahendada. Nende mõjukas esinemine jätab endast unustamatu mulje kuulajate südames.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga