Moskvas vahistati sõdurinaiste protestil vähemalt neli inimest | Välismaa

2276241h75fat24

Moskva on suure erutuse keskpunktina, kus hiljuti toimusid dramaatilised sündmused, kui sõdurinaiste meeleavaldusel vahistati vähemalt neli inimest. Protestijad nõudsid õiglust ja võrdset kohtlemist ning nende julgus ja meelekindlus on tekitanud laialdast vastukaja nii kodu- kui välismaal. See sündmus on tõstatanud olulisi küsimusi inimõiguste ja sõjaväeteenistusega seotud probleemide kohta ning tugevdanud ühiskonna ühtekuuluvustunnet. Eesti pole jäänud sellest liikumisest puutumata ja paljud siinseid kodanikke on jäänud sündmuste arengut huviga jälgima.

Vene politsei pidas laupäeval Moskvas Kremli lähedal Ukraina sõtta mobiliseeritute naiste iganädalasel meeleavaldusel kinni vähemalt neli inimest, nende seas kaks ajakirjanikku, teatas sõltumatu meediaväljaanne SOTA.

SOTA avaldas sotsiaalmeedias video, millel on näha, kuidas politsei peab kinni neli inimest, kellest kaks kannab kollast vesti kirjaga “Press”. 

Sõdurinaiste organisatsioon “Put Domoi” (“Kodutee”) kutsus sotsiaalmeedias korraldama keskpäeval Venemaa linnades proteste. 

Veebruari keskel pidas Vene politsei sõdurinaiste meeleavaldusel kinni umbes 20 ajakirjanikku. 

Sõdurinaised on igal nädalal toimuval protestil viinud punaseid lilli tundmatu sõduri hauale Kremli müüri ääres. Laupäeval viis politsei kaasa ka ühe lilli toonud inimese. 

“Meie ajal näitab isegi lillede panemine kodanikuseisukohta, millega kaasnevad teatud ohud,” ütles üks meeleavalduse korraldajatest.

Kokkuvõttes näitab Moskvas toimunud sõdurinaiste protest ning sellele järgnenud vahistamised selgelt Venemaa autoritaarset režiimi ja sõjaväe range kontrolli all olemist. See on murettekitav näide süsteemsest inimõiguste ja sõnavabaduse rikkumisest, mis valitseb meie idanaabri juures. Eesti saab toetada Venemaa demokraatlike jõudude püüdlusi ja seista nende eest, kes julgevad esile kerkida ja võidelda õigluse ning vabaduse eest. Oluline on jätkata rahvusvahelisel tasandil surve avaldamist Venemaale, et tagada inimõiguste ja demokraatia järgimine ka seal.

Loe rohkem:  Schröder toetas Scholzi otsust Ukrainale Taurused saatmata jätta | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga