Jäähokiliit peatas Venemaal võistlustel käinud mängijate litsentsid | Jäähoki

757248hf7a9t24

Eestis on puhkenud skandaal pärast seda, kui Jäähokiliit teatas kõigi Venemaal võistelnud mängijate litsentside peatamisest. See otsus on tekitanud vastakaid arvamusi ning pole jäänud märkamatuks ka meedias. Paljud inimesed tunnevad muret selle otsuse võimalike tagajärgede pärast, samas kui teised toetavad seda jõuliselt. Selles pingelises olukorras otsitakse vastust küsimusele, kuidas see otsus mõjutab Eesti jäähokimängijate tulevikku ja milline saab olema tulevikune suhe Venemaaga spordivaldkonnas.

Eesti Jäähokiliit teatas reedel, et peatas kõikide Eesti hokiliigades osalevate hokimängijate litsentsid, kes võtsid osa Venemaal peetavast Games of the Future (Tulevikumängud) festivalil.

Venemaal Kaasanis toimuvatel Tulevikumängudel lõi jäähokis kaasa “Baltic Select” võistkond, mille ridades olid Läti ja Eesti kodanikud. Neljast Eesti mängijast kolm esindavad igapäevaselt Eesti meistrisarjas hokiklubi Tartu Välk 494, kirjutas Delfi Sport neljapäeval.

Sarnaselt Läti alaliidule, kes otsustas neljapäeva õhtul osalenud mängijate litsentsid peatada, peatas ka Eesti Jäähokiliit nelja osalenud mängija litsentsid. Hokiliidu juhatuse esimees Rauno Parras ütles Delfile, et karistuse pikkuse ning järgmise hooaja osas veel otsust tehtud ei ole.

21. veebruaril alanud festivalil osaletakse nn “fügitaalsetel” aladel. Jäähoki näitel tähendab see, et esialgu võisteldakse arvutimängus, misjärel peetakse jääl kolm kolme vastu mäng. Suur tähelepanu on ka tavapärastel e-sportidel nagu Counter-Strike 2, Dota 2.

Kolmapäeval aset leidnud avatseremoonial kõneles Venemaa president Vladimir Putin, keda saatsid Valgevene, Kasahstani, Kõrgõzstani, Usbekistani ning Tadžikistani riigipead. Samuti oli kaasatud äsja pika dopingukeelu saanud iluuisutaja Kamila Valijeva ning võimleja Nikita Nagornõi.

Lõpetuseks võib öelda, et Eesti Jäähokiliidu otsus peatada Venemaal võistlustel käinud mängijate litsentsid näitab nende kindlat seisukohta poliitilistes küsimustes. Kuigi spordi ja poliitika peaksid olema eraldiseisvad valdkonnad, on oluline, et organisatsioonid seisaksid oma väärtuste ja veendumuste eest. Eesti Jäähokiliit astus julge sammu ja näitas, et nad ei aktsepteeri Venemaa poliitilist käitumist. See otsus võib tekitada poleemikat, kuid see näitab, et Eesti seisab kindlalt oma väärtuste ja põhimõtete eest.

Loe rohkem:  Võiduhoos HC Panter tõusis Optibet hokiliigas medalikohale | Jäähoki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga