Ametivõimud ei ole andnud Aleksei Navalnõi surnukeha sugulastele üle | Välismaa

2267025h4c32t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseid uudiseid välissuhetes on täis mure, kuna ametivõimud pole andnud Aleksei Navalnõi surnukeha sugulastele üle. See sündmus on tõstatanud palju küsimusi ja muret üle maailma, kuid ka Eestis. Navalnõi mõrvamine on põhjustanud rahvusvahelist pahameelt, kuid ka muret tuleviku pärast. Meie reageering sellele sündmusele näitab meie pühendumust õiglusele ja inimõigustele ning ootame põnevusega tulevikuplaane koostööks selles olulises küsimuses.

Vanglas surnud Aleksei Navalnõi ema ja advokaate ei lastud Salehardi surnukuuri, kus arvatavasti hoitakse Navalnõi surnukeha.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas sotsiaalmeedias, et surnukuuri töötajad ei vastanud küsimusele, kus surnukeha hoitakse.

Kremli teatel jätkub Aleksei Navalnõi surma asjaolude uurimine. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov mõistis hukka avaldused Kremli vastutusest.

Aleksei Navalnõi lesk Julija Navalnaja lubas jätkata oma abikaasa tööd, kutsudes inimesi vastu seisma Kremli režiimile. Navalnaja kinnitas pöördumises, et abikaasa surma põhjus ja läbiviijad tulevad avalikuks.

“Kusagil koloonias Kaug-Põhjas, põhjapolaarjoonest kaugemalgi, igaveses talves tappis Putin mitte ainult ühe mehe, Aleksei Navalnõi. Teda surmates tahtis Putin tappa meie lootuse, vabaduse, tuleviku ning hävitada ja nullida parima tõestuse, et Venemaa saab olla erinev. Et me oleme tugevad, julged, et me usume ja võitleme ning tahame elada erinevalt,” rääkis Navalnaja.

Kokkuvõttes on ametivõimude otsus mitte anda Aleksei Navalnõi surnukeha sugulastele üle tekitanud palju pahameelt nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. See on selge inimõiguste rikkumine ning näitab Venemaa võimude põlgust nii Navalnõi kui ka tema perekonna vastu. Eesti peaks jätkama survet avalikuks arvamuseks ja rahvusvahelisteks organisatsioonideks, et tagada õiglus ja Navalnõi sugulastele võimalus korraldada korralik matmine. Samuti on oluline toetada Venemaa kodanikuõiguste eest võitlevaid organisatsioone ja aktiviste, et sellised inimõiguste rikkumised lõppeksid.

Loe rohkem:  USA majandus kasvas eelmisel aastal 3,1 protsenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga