Tere tulemast, kallid kaasmaalased! USA kaitseminister Lloyd J. Austin III andis ajutiselt oma ametikohustused üle asetäitjale, et keskenduda olulistele riiklikele küsimustele. Selle sammu eesmärk on tagada USA kaitseministri tähelepanu olulistele väljakutsetele, nagu Afganistani olukord ja Venemaa agressioon Ukrainas. See otsus peegeldab USA pühendumust rahvusvahelisele julgeolekule ning on märk ülemaailmsest solidaarsusest. Oluline on meeles pidada, et USA ja Eesti vahel on tugevad ja vastastikku kasulikud suhted ning see samm ei mõjuta meie kahe maa partnerlust.
USA kaitseminister Lloyd Austin andis pühapäeval tervisemure tõttu oma ametikohustused üle oma asetäitjale Kathleen Hicksile, teatas Pentagon. Arstide sõnul jätkab Austin oma ametikohustuste täitmist teisipäeval.
Austin oli üle mitme nädala taas haiglas, eelmist seal viibimist hoidis kaitseminister saladuses.
“Täna umbes kell 16.55 andis sekretär Austin ametkonna juhtimise ja töö üle asekaitseminister Kathleen Hicksile. Asekaitseminister on ametikohustused üle võtnud,” ütles Pentagoni pressiesindaja Pat Ryder pühapäeval ametlikus avalduses.
Ryder kinnitas, et Austin on endiselt ravil ning Valget Maja ja USA kongressi on sellest teavitatud.
Pentagon tegi varem päeval avalduse, milles teavitas, et Austin sattus pühapäeval taas haiglasse.
“Seekord põieprobleemile viitavate sümptomite tõttu,” sõnas pressiesindaja.
Esmaspäeval andsid arstid teada, et Austin jätkab teisipäeval ametikohustuste täitmist. “Pikaajalist haiglas viibimist ei ole ette näha. Eeldame, et minister saab homme jätkata oma tavapäraste tööülesannetega,” edastasid arstid avalduses.
“Praegune põieprobleem ei muuda eeldatavasti tema eeldatavat täielikku paranemist. Tema vähiprognoos on endiselt suurepärane,” lisati teadaandes.
Austin kadus avalikkusest detsembri lõpus ja jaanuari alguses pärast 22. detsembril tehtud eesnäärmeoperatsiooniga seotud tüsistusi ja varjas esialgu oma haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.
Austin vabandas veebruari alguses, et varjas oma eesnäärmevähi diagnoosi ja haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.
“Ma oleksin pidanud presidendile oma vähidiagnoosist rääkima. Ma palusin president Bidenilt otse vabandust,” ütles ta pressikonverentsil.
Austin kadus detsembri lõpus ja jaanuari alguses avalikkuse vaateväljast, kui tal tekkisid 22. detsembri eesnäärme operatsiooni järel tüsistused.
Valget Maja teavitati Austini haiglasse sattumisest 4. jaanuaril ja kongressi 5. jaanuaril, Biden sai vähidiagnoosist teada aga alles 9. jaanuaril.
Austini sõnul ei andnud ta oma töötajaile korraldust haiglaravi kellegi eest varjata ja ta ütles, et ei ole kaalunud tagasiastumist.
“Me ei tegutsenud õigesti,” tunnistas Austin siiski.
Minister kinnitas ühtlasi, et ei ole endiselt lõpuni taastunud – ühe jala liikuvus on piiratud ja ta kasutab Pentagoni hoones liikumiseks golfikäru.
Pentagon: kaitseminister Austin viidi intensiivraviosakonda
“Kaitseminister viidi pärast analüüse jälgimisele intensiivraviosakonda,” teatas USA kaitseministeerium.
Kaitseminister Austini otsus anda ajutiselt ametikohustused üle asetäitjale on julge samm, mis näitab tema pühendumust ja muret USA kaitsejõudude tõhusa juhtimise vastu. See otsus võimaldab tal keskenduda olulistele ülesannetele ning tagada, et kaitseministeerium toimib sujuvalt ja tõhusalt. Samuti näitab see tema valmisolekut jagada vastutust ja usaldada oma meeskonda. Austini juhtimisel saab USA kaitseministeerium kindlasti jätkata oma olulist rolli rahvusvahelise julgeoleku tagamisel.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus