Tere tulemast Eestisse! Uuele kohale kandideeriv Parmas seisab julgelt vastu poliitilisele survele ning pakub lootust ausale ja õiglasele valitsemisele. Tema pühendumus aususele ja professionaalsusele teeb temast tugeva kandidaadi, kes on valmis võitlema Eesti inimeste õiguste eest. Tema läbipaistvus ja ausus on suurepärased omadused, mis on hädavajalikud poliitikas. Eesti vajab sellist juhti, kes suudab vastu seista survele ja teha otsuseid rahva huvides. Liitudes Parmase toetajate ridadesse, aitate kindlustada ausa ja õiglase tuleviku Eestile.
Enne ametiaja lõppu teist korda uuele töökohale kandideeriv riigi peaprokurör Andres Parmas ei tee seda enda kinnitusel välise surve tõttu. Justiitsminister Kalle Laanet, leiab et viimasel ajal kriitikat pälvinud riigiprokuratuuri tegevuse eest vastutab eelkõige just peaprokurör.
Riigi peaprokurör Andres Parmas kandideerib Tallinna ringkonnakohtu esimeheks. Ametikoht avaneb juba mais.
“Minu päevad prokuratuuris on paratamatult loetud. See on tähtajaline ametikoht ja mõeldes oma tuleviku peale, siis praegu on võimalus kandideerida ringkonnakohtu esimeheks ja ma kasutan seda võimalust,” ütles Parmas “Aktuaalsele kaamerale”.
Parmase ametiaeg riigi peaprokurörina lõppeks alles aasta pärast, kuid enda kinnitusel ei kiirusta ta ametist lahkuma. Samas on see juba teine kord, kui Parmas on otsustanud uue töö poole vaadata. Möödunud aastal kandideeris ta rahvusvahelise kriminaalkohtu kohtunikuks, mis lõpuks ebaõnnestus.
“Selle ametiaja jooksul on muidugi küsitav ja veidike halb just institutsiooni vaatest saata signaale, mis annavad märku sellest, et asutuse juht ei ole tegelikult sajaprotsendiliselt enam mõtetega selle asutuse juures, vaid pigem on heitnud pilgu uute väljakutsete suunas,” kommenteeris endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.
“Ma arvan, et see on kindlasti väär seisukoht. Prokuratuuris on praegu käimas väga põhimõttelised muudatused. Suurimad, mis on siin tehtud viimase 20 aasta jooksul. Me oleme järgmisest kuust käivitamas majandus- ja korruptsiooniasjade ringkonnaprokuratuuri, liigutamas ümber kümneid meie inimesi,” rääkis Parmas.
Parmase kinnitusel pole talle esitatud survet ametist lahkumiseks, kuigi riigiprokuratuuri tööd on viimasel ajal avalikult aina rohkem kritiseeritud. Justiitsminister Kalle Laaneti sõnul on aga selge, et juht vastutab asutuse tegevuse eest.
“Me oleme rääkinud prokuratuuri tegevusest ja kindlasti saab iga organisatsioon olla ka parem, aga öelda nüüd seda, et ma olen öelnud Andres Parmasele, et ta peab piltlikult öeldes täna lahkuma, siis sellist asja ei ole olnud,” ütles Laanet.
Kohtute seadus annab võimaluse kahe asutuse vahel liikuda. Neid juhtumeid, mida Parmas on riigi peaprokurörina juhtinud, ei tohiks ta aga ringkonnakohtus menetleda.
“See taandub kindlasti kohtu töökorraldusele, et igasugune huvide konflikt oleks välistatud, et ei oleks võimalik kohut mõista või õigust mõista asjades, mida ollakse sisuliselt suunatud riigi peaprokuröri rollis,” märkis Evestus.
Parmase enda kinnitusel taanduks ta sellistest kohtuasjadest, kuid lisab, et temaga isiklikult seotud juhtumeid on vähe.
In conclusion, Parmas’ decision to reject political pressure and continue with his candidacy for the new position is commendable. It shows strength and independence in the face of potential manipulation and interference in the political process. It is important for individuals to stand up against such pressures in order to ensure transparency and integrity in the political arena. Parmas’ action sets a positive example for others and reaffirms the importance of upholding democratic principles in Estonia.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus