Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogud on viimase kahe kuu jooksul tervitanud üle kümne uue liikme, kes on toonud kaasa uut energiat ja ideid. Need uuendused tõotavad tugevdada kohalikke ettevõtteid ja organisatsioone ning soodustada majanduskasvu üle kogu Eesti. Uute liikmete mitmekesisus ja kogemuste pagas annab aluse uskuda, et nõukogude töö saab olema efektiivsem ja tulemuslikum kui kunagi varem. Olles täis lootust ja potentsiaali, on see oluline samm Eesti äri- ja sihtasutuste tuleviku arengus.
Viimase kahe kuu jooksul on Tallinnale kuuluvate äriühingute ja sihtasutuste nõukogudes toimunud üsna palju muutusi ning juurde on määratud üle kümne uue liikme.
Viimati määrati 24. jaanuari linnavalitsuse korraldusega Ida-Tallinna keskhaigla nõukogu liikmeks Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ja linnavolikogu liige Aleksandr Zdankevitš (mõlemad Keskerakond), Tallinna lastehaigla nõukogu liikmeks Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ja Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko (mõlemad Keskerakond) ning Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu liikmeks Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap (Keskerakond).
Selle aasta esimesel päeval jõustusid kolme uue nõukoguliikme volitused: Silver Tamm Tallinna jäätmete taaskasutuskeskuses, Keskerakonnast sotsiaaldemokraatide ridadesse kolinud Tanel Kiik Ida-Tallinna keskhaiglas ja Nõmme linnaosa vanem, sotsiaaldemokraat Karmo Kuri samuti Ida-Tallinna keskhaiglas.
Mullu detsembri alguses alustas tööd Tallinna perearstikeskuse nõukogu liikmena Signe Uustal, Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogus linnavolikogu liikmed Jaak Juske ja Andre Hanimägi (mõlemad sotsiaaldemokraadid) ja Tallinna lastehaigla nõukogus mullu Eesti 200-st sotside leeri suundunud volikogu liige Liina Normet.
Enne detsembri-jaanuari suurt nimetamistuhinat olid eelmised muudatused nõukogudes toimunud septembri alguses, kuid toona ei puudutanud need poliitikuid.
Tallinna linnavalitsuse mullu detsembrist pärit korralduse järgi on Tallinna Linnatranspordi, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Tallinna jäätmete taaskasutuskeskuse, AS-i Tallinna Arendused, Tallinna lastehaigla, SA Tallinna Haigla Arendus ja Tallinna hambakliiniku nõukogu esimehe kuutasu 1000 eurot ja nõukogu liikme kuutasu 750 eurot.
Tallinna perearstikeskuse, SA Tallinna Kultuurikatel, Tallinna lauluväljaku ja SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid nõukogu esimehe kuutasu on 750 eurot ja nõukogu liikme kuutasu 500 eurot.
Õpilasmaleva nõukogu esimehe kuutasu on 500 eurot ja nõukogu liikme kuutasu 375 eurot. Tallinna vene lütseum nõukogu liikmetele tasu ei maksta.
Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogude kiire liikmete arvu kasv on positiivne märk kohaliku ärikeskkonna elavdamisest. Uute liikmete lisandumine näitab, et ettevõtjad ja juhtimisalased professionaalid on huvitatud ärivaldkonna arengust ning soovivad anda oma panuse ettevõtete strateegiliste otsuste tegemisse. See tugevdab ühtlasi ka nõukogude mitmekesisust ja kogemuste pagasit, mis omakorda võib viia uute perspektiivide ning ideede tekkimiseni. Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogud on endiselt atraktiivsed ning olulised kohalike ettevõtete juhtimisel.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus