Tere tulemast Eestisse! Yuma Shinohara on Jaapani päritolu arhitekt, kes on leidnud oma tee iseseisva arhitektina Eestis. Tema teekond arhitektuurimaailmas on olnud täis väljakutseid ja raskeid hetki, kuid ta on suutnud end tõestada oma kire ja pühendumusega. Yuma Shinohara on tuntud oma innovaatiliste ja funktsionaalsete disainide poolest ning ta on pühendunud sellele, et luua jätkusuutlikke ja kaasaegseid arhitektuurilahendusi. Tema lugu on inspireeriv ning annab lootust kõigile, kes soovivad järgida oma unistusi ja saavutada edu keerukal, kuid rahuldust pakkuvatel alal nagu arhitektuur.
Rotermanni soolalaos on alates möödunud reedest avatud rühmanäitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad”. Näitus tutvustab väljakutseid, millega Jaapani noored arhitektid silmitsi seisavad.
Enamik näitusel osalevatest arhitektidest on sündinud 1970. ja 1990. aastate vahel. Nad on pööranud selja tavapärasele arhitekt-autori kuvandile ning avastanud enda jaoks üheskoos tegutsemise võlu.
“Kui me mõtleme Jaapani arhitektuurile, siis see on kindlasti minimalistlik, elitaarne, natuke kõrgema klassi inimestele mõeldud – mitte midagi sellist me siin ei näe. See on majad, mida on tavalised inimesed endale renoveerinud, arhitektid, kes tegelevad kogukonnaga, kõik sellised teemad, mis on aina enam arhitektuuris olulisemale kohale tõusmas ja see näitus ongi üks püüd seda näidata,” selgitas arhitektuurimuuseumi juht Triin Ojari.
Nii peegeldabki kaasaegne Jaapani arhitektuur mitmeid murekohti, millega ühiskonnal rinda tuleb pista.
“Nagu näitusel ka näha, on Jaapanil tulnud hakkama saada mitmesuguste kriisidega, mitte ainult ökoloogiliste vaid ka majanduslike ja sotsiaalsetega.
See on ajendanud uuesti mõtlema selle üle, mida saab arhitektuur teha selliste sotsiaalsete ja majanduslike väljakutsete ees,” rääkis näituse kuraator Yuma Shinohara.
Kuraatori sõnul annab näitus ülevaate arhitektina töötamise alternatiivsetest viisidest.
“Endiselt on väga raske iseseisva arhitektina arhitektuuriga elatist teenida.
Eriti siis, kui töötada väga konventsionaalse arhitektuurimudeliga. See on ka osa näituse narratiivist. Mitmed neist noortest arhitektidest katsetavad ka uute ärimudelitega ja püüavad leida uusi viise, kuidas saada ja arendada uusi projekte.
Siin on isegi projekte, mille on arhitektid ise algatanud,” sõnas Shinohara.
Jaapani arhitektide mõtted ning sealse mitmekihilise linnaruumi toovad vaataja jaoks lähemale arvukad filmid, hoonete maketid ning suuremõõtmelised fotod. Näitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad” on Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalao suures saalis avatud 28. aprillini.
Kokkuvõttes võib öelda, et Yuma Shinohara kogemus iseseisva arhitektina tõestab, et arhitektuurivaldkonnas on raske elatist teenida. Ehkki tema kirg ja pühendumus arhitektuurile on märkimisväärsed, peab ta tegema palju jõupingutusi, et säilitada stabiilne sissetulek ja klientide voog. Siiski on tema loodud unikaalsed ja funktsionaalsed disainid toonud talle tunnustust ja lojaalseid kliente. Shinohara näide kinnitab, et iseseisva arhitektina töötamine nõuab pühendumust, loovust ja visadust, kuid samas pakub ka suurt rahulolu ja eneseteostust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus