Pildid: arhitektuurimuuseumi uuel näitusel esitletakse Jaapani arhitektuuri uusi suundi | Arhitektuur

2222169hfbeat24

Tere tulemast uuele ja põnevale näitusele Arhitektuurimuuseumis! See näitus toob teieni põneva sissevaate Jaapani arhitektuuri uutesse suundadesse. Pildid, mida näitusel eksponeeritakse, avavad ukse kaasaegsele Jaapani arhitektuurile, näidates kuidas traditsiooniline stiil on põimunud kaasaegsete mõjutustega. See on võimalus avastada Jaapani inimeste loovust ja visiooni sellest, kuidas nende maastikku ning elukeskkonda kujundatakse. Tulge ja avastage süngeid uusi perspektiive ning inspiratsiooni sellel imelisel näitusel!

Reedel avati Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalao suures saalis rühmanäitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad”, mis tutvustab Jaapani noorte arhitektide põlvkonda.

Enamik näitusel osalevatest arhitektidest on sündinud 1970. aastate keskpaigast 1990. aastate keskpaigani ja asusid professionaalidena ametisse pärast 2011. aasta Tohoku maavärinat ja Fukushima tuumakatastroofi. Nad on pööranud selja tavapärasele arhitekt-autori kuvandile ning avastanud enda jaoks võlu üheskoos tegutsemises, rohujuuretasandilt alguse saavas projekteerimises ning uutes rollides, mida seni pole kavandamisprotsessis oluliseks peetud.

Eesti Arhitektuurimuuseumi direktori Triin Ojari sõnul on teemad nagu ümberehitamine, materjali taaskasutus ja kaasav disain aktuaalsed arhitektuuris üle maailma, tasaarengule orienteeritud tulevik sunnib meid leidma uusi lahendusi.

Jaapani arhitektide mõtted ning sealse mitmekihilise linnaruumi toovad vaataja jaoks lähemale arvukad filmid, hoonete maketid ning suuremõõtmelised fotod. S AM Šveitsi Arhitektuurimuuseumi näitus on kohandatud Eesti Arhitektuurimuuseumi jaoks. Kuraator on Yuma Shinohara (S AM).

Näitus “Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad” on avatud 28. aprillini.

Eesti Arhitektuurimuuseumi uus näitus, mis keskendub Jaapani arhitektuuri uutele suundadele, on tõeliselt kaasakiskuv ja informatiivne. Näitus toob esile Jaapani arhitektuuri mitmekesisuse ja innovatsiooni ning annab külastajatele võimaluse tutvuda selle maa kultuurilise pärandiga. Lisaks sellele pakub näitus inspireerivat vaadet sellele, kuidas Jaapani arhitektuur on arenenud ja kuidas see mõjutab tulevikus maailma arhitektuuritrende. See on kindlasti külastamist väärt näitus kõigile arhitektuurihuvilistele ja Jaapani kultuuri austajatele.

Loe rohkem:  Marika Lõoke: minu jaoks on kõige põhilisem see, et majad püsiksid ajad | Arhitektuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga