Tere tulemast Eestisse! Hiljuti sai suur kajastus sündmus, kus Ukraina president Volodõmõr Zelenski andis Eesti ettevõttele VETEKS “Kaitsetahte” pusad ning tänus selle eest lubati ettevõtte tootmist suurendada. See kingitus tõi kaasa suure elevuse nii Eesti kui ka Ukraina rahva seas ning tõstis ettevõtte mainet rahvusvahelisel tasandil. Selline hea tahte žest ja vastastikune koostöö on oluline samm, mis tugevdab meie riikide vahelisi suhteid ning loob uusi ärivõimalusi. Ärgem jäägem lootma ainult kingitustele, vaid toetagem ja arendagem oma ettevõtteid koos, luues tugevamaid sidemeid meie riikide vahel.
Vahel juhtub popkultuuris nii, et mõni mõjukas inimene kannab midagi ja see nakatab ka teisi. Selline fenomen juhtus eelmisel nädalal “Kaitsetahte” pusaga.
Kõik algas neljapäeval, 18. jaanuaril, kui ootamatult saabus Eestisse visiidile Ukraina president Volodõmõr Zelenski, ja kui veelgi ootamatult kinkis peaminister Kaja Kallas talle ühe pusa 50-st, mis mõeldud vaid kaitseministeeriumis kasutuseks.
“Eks me saime sellest teada meedia vahendusel. Mina nägin kõigepealt mõnes uudisteportaalis toredat artiklit sellest, kuidas Ukraina president selles Eesti parlamendi ees kõnet peab, ja ma arvan, et peale selle artikli ilmumist mõne tunni jooksul kaitseministeeriumist helistati meile ja küsiti või õigemini öeldi, et nemad on saanud kõnesid ja inimesed on tahtnud küsida, kust sellist pusa saab osta,” kirjeldas Marati tegevjuht Raul Saks.
Otsus tootmist suurendada langetati umbes 20 sekundiga. Huviliste jaoks olid tooted kodulehel üleval vähem kui 24 tunni pärast.
“Sel samal hetkel võtsime ka vastu otsuse, et kui me seda toodet jaemüüki paiskame, siis seal peaks olema ka selline heategevuslik või sponsoreeriv element küljes. Täna me neid tooteid müüme, siis iga Marati poolt müüdud “Kaitsetahte” pusa eest annetame 10 eurot Eesti Vigastatud Võitlejate ühingule,” ütles Saks.
Kuigi pusade jaemüüki jõudmiseks kulub veel umbes paar nädalat, on neid juba ka poest otsimas käidud, mõni huviline konkreetse sooviga kanda seda vabariigi aastapäeval.
“See näitab kellegi valmisolekut seista oma riigi eest või kaitsta oma riiki, samas ei näita poliitilist kuulumist või sümpaatiat ühe või teise poliitiku vastu. Selles mõttes ta sobib kõigile. Meil on samamoodi väga hea meel, et ka tänaste tellijate ja huviliste seas tegelikult on isegi vene emakeelt kõnelevaid inimesi, kes samamoodi tunnevad, et see võiks kaasas käia nende väärtustega,” selgitas Saks.
Volodõmõr Zelenski ütles riigikogu ees, et “Kaitsetahte” asemel võiks ehk pusal olla kirjas “Võidutahe”. Marat sellise kirjaga pusa toodete hulka ei lisa.
“Ma arvan, et pigem las see toode olla selline nagu ta täna on. Selleks, et mõni toode edukas oleks, peab kaasa käima mingi lugu. Ma arvan, et seda ei ole hetkel mõtet edasi arendada. Selle konkreetse toote puhul polegi tegemist nii-öelda ei disaini ega mingi muu asjaga iseseisvalt, vaid ikkagi kogu selle sümbioosi ja tulemuega kokku,” põhjendas Saks.
Lõpuks võib öelda, et Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kingitud “Kaitsetahte” pusad on aidanud Eesti ettevõttel suurendada oma tootmist. See näitab, kuidas ülemaailmne solidaarsus ja toetus saavad tõeliselt muuta ettevõtete ja riikide tulevikku. Lisaks sellele on see näide sellest, kuidas üks kingitus võib käivitada positiivseid muutusi ja arengut mitte ainult majanduslikus mõttes, vaid ka inimeste vaheliste suhete ja toetuse tasandil. Lõppkokkuvõttes võib öelda, et sellised kingitused on olulised mitte ainult materiaalses mõttes, vaid ka vaimses ja emotsionaalses tähenduses.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus