Zelenski: vaherahu annaks Venemaale võimaluse uuesti jõudu koguda | Välismaa

2210316ha236t24

Tere tulemast Eestisse! Ukraina president Volodõmõr Zelenski on teinud ettepaneku vaherahu sõlmimiseks, mis annaks Venemaale võimaluse uuesti jõudu koguda. See ettepanek on tekitanud palju debatti ja küsimusi rahvusvahelisel areenil. Kuidas see mõjutab Eesti naabruses toimuvat olukorda? Kas see tagab rahumeelse lahenduse või muudab olukorra veel keerulisemaks? Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle olulise pakkumise kohta ja selle võimalikest tagajärgedest Eesti ja kogu maailma jaoks.

Kui Ukraina nõustuks praeguses olukorras Venemaaga vaherahu tegema, siis see annaks Vene vägedele võimaluse ümber grupeeruda, oma üksusi ja varustust täiendada ja siis uuesti rünnata, ütles Ukraina president Volodõmõr Zelenski pärast kohtumist Eesti presidendi Alar Karisega.

“Kui me räägime vaherahust Ukraina territooriumil, siis see pole rahu sõja mõttes. See ei tähenda, et sõda peatuks. See ei anna ka võimalust poliitiliseks dialoogiks,” ütles Zelenski vastuseks ERR-i ajakirjaniku Anton Aleksejevi küsimusele. Aleksejev viitas, et vaherahu võimaldaks ka Ukrainal oma jõudusid taastada.

Zelenski kinnitusel on näha, et ka Venemaa sõjamoona ja droonide varud vähenevad ning lisaks on ta kaotanud ka rohkel sõdureid ja terveid üksusi. Nad kaotanud palju kogenud sõdureid – neid, kes on sõdinud Tšetšeenia sõdades, Süürias, purustatud on Wagneri grupp. Ja nüüd nad tahab Venemaa neid uuesti moodustada, sealhulgas värvata ka uuesti vange, rääkis Ukraina president.

“Pole juhus, et nad püüavad osta Shahedi droone Iraanist ja peavad läbirääkimisi sõjamoonas ostmiseks, sealhulgas ka Põhja-Koreaga,” rääkis Ukraina president. “Miks nad seda teevad? Sest nad ei suuda pidada sammu, nende laod tühjenevad,” selgitas ta.

“Aga kui tekib paus ja Venemaa saab kaks-kolm aastat, siis nad võivad taastada oma jõu ja saada ülekaalu lahinguväljal,” tõdes Zelenski.

Loe rohkem:  Globaalne häire: Meta platvormid ei tööta | Välismaa

Ukraina liider viitas ka sellele, et ehkki Venemaa elanikkond toetab jätkuvalt sõda, siis selle mõjud on hakanud jõudma ka rahvani, sanktsioonid on hakanud mõjuma, kuigi aeglaselt.

Otsuse vaherahu suhtes teeb Ukraina ainult oma huvidest lähtudes, rõhutas Zelenski.

Uudis on täiendamisel.

Kokkuvõttes, Zelenski seisukoht on selge – vaherahu annaks Venemaale võimaluse uuesti jõudu koguda. See on oluline väljavaade, mida tuleb arvestada, kui kaalutakse edasisi samme Ukraina konflikti lahendamisel. Eesti peab jätkuvalt toetama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust ning astuma samme, et tagada rahu ja stabiilsus meie idapiiril. Samuti on oluline, et rahvusvaheline kogukond toetaks Ukrainat sel rasketel aegadel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga