Yana Toomist sai Jana Toom | Eesti

2180422h522at24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on palju kõneainet tekitanud Yana Toomist, kes on nüüdsest Jana Toom. See poliitikute nimevahetus on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone üle terve riigi. Kuidas see muudab tema poliitilist karjääri ja kuidas see mõjutab tema valijaid? Jääme huviga ootama, kuidas see lugu edasi areneb ja millist mõju see avaldab Eesti poliitikale.

Keskerakonna aseesimees ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom teatas, et muutis oma eesnime kirjapildi selliseks nagu see oli tema sünnitunnistusel ning nüüd on ta taas Jana Toom.

“Apoliitiline, aga siiski väga oluline. Mingi ime läbi sain oma nimele tagasi kirjapildi, mis oli sünnitunnistusel,” kirjutas Toom sotsiaalmeedias.

Ta selgitas, et muutus põhineb Eestis kehtival reeglil, mille kohaselt saab dokumente välja vahetades taastada oma sünni hetkel saadud nime.

“Mulle on varem öeldud, et Y-i muutmine J-ks on nimevahetus ja maksab raha. Noh, ma hakkasin vastu, kuna Y minu nimes tuletab meelde Venemaa kodakondsust, ma ei ole palunud kellelgi oma nime prantsusepäraselt kirjutada,” märkis poliitik. Kuna Toomil oli kuni 2006. aastani Vene kodakondsus ja seega ka Vene pass, siis pidi ta kasutama selles olevat nimekuju, kuna Venemaal transkribeeritakse nimed ladina tähestikku prantsuse keele reeglite alusel.

“Aga siis läksin ID-kaarti vahetama ja politsei- ja piirivalveameti (PPA) Tammsaare büroos öeldi – kas te ei taha eelmist kirjapilti tagasi? Ja antigi tagasi! Ja raha ei võetudki!”

Toom tunnustas PPA teenindusbüroo töötajaid: “Suurepärane, tähelepanelik personal, suur tänu neile!”

Tema sõnul teeb tähevahetus kõige rohkem aga heameelt tema emale. “Ta, vaeseke, on kõik need aastad Yana pärast kannatanud,” märkis Toom.

Lisaks tõi poliitik välja ka selle, et nimekuju Yana on kirjapildilt üsna sarnane sõnaga Vana, mistõttu pidi ta oma reklaamtekstide kujundamisel alati otsima sobivat kirjatüüpi, et tema nimi valesti ei paistaks.

Loe rohkem:  Kallase sõnul peaks ajakirjandus Ossinovski idavedude teemal nõudlikum olema | Eesti

Toom (sünninimega Jana Tšernogorova; varasemast abielust Litvinova) on sündinud 1966. aastal Tallinnas. Ta sai 2006. aastal Andrus Ansipi valitsuselt koalitsiooni kuulunud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ettepanekul eriliste teenete eest Eesti kodakondsuse.

Overall, the transformation of Yana Toomist to Jana Toom in Estonia has been a significant change in the country’s political landscape. The decision to change her name to better integrate into Estonian society reflects her willingness to embrace the local culture and language. It also symbolizes a move towards inclusivity and unity in a diverse society. The reception of this change has been largely positive, and it sets an example for others to follow in promoting national identity and unity. Jana Toom’s decision serves as a step towards a more cohesive and harmonious Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga