Wimbledoni meistri turniir sai Austraalias kiirelt otsa | Tennis

2215032h410ft24

Tennisehuvilised kogu maailmas olid Austraalias toimuva Wimbledoni meistri turniiri hoogustatud ootusest, kuid see sai ootamatult kiire lõpu. Pärast põnevat ja emotsionaalset võistlust pidid fännid pettuma, kui turniir lõppes ootamatult kiirelt. Kuid kuigi võistlus võis olla lühiajaline, ei vähenda see võitjate saavutusi ega emotsioone, mida nad pakkusid publikule. See on taas meeldetuletus, kui ettearvamatu ja põnev saab tennis olla ning kuidas spordi maagia võib alati üllatada.

Tennise Austraalia lahtiste naisüksikmängu avaringis kaotas seitsmenda paigutusega tšehhitar Marketa Vondroušova (WTA 7.) esimeses ringis kvalifikatsioonist alustanud ukrainlannale Dajana Jastremskale (WTA 93.) 1:6, 2:6.

23-aastane Jastremska sai kirja 26 äralööki, aga Vondroušova vaid viis. Oma esimeselt servilt teenis ukrainlanna 71 ja seitse topeltviga teinud tšehhitar kõigest 44 protsenti punktidest.

Mullu ajaloo esimese asetamata mängijana Wimbledoni naisüksikmängu võitnud Vondroušoval oli Austraalia lahtiste eel ka vigastusega probleeme, puusatrauma tõttu jättis ta vahele planeeritud Adelaide’i turniiri.

Kui mullune Wimbledoni tšempion langes kiirelt konkurentsist, siis eelmise suurturniiri ehk USA lahtiste võitja Coco Gauff (WTA 4.) pääses teise ringi. Ameeriklanna alistas pisut enam kui tunniga slovakitar Anna Karolina Schmiedlova (WTA 68.) 6:3, 6:0.

Eelmisel hooajal Wimbledonis poolfinaali ja Prantsusmaa lahtistel veerandfinaali pääsenud Elina Svitolina (WTA 23.) oli parem 18-aastasest Austraalia tulevikulootusest Taylah Prestonist (WTA 201.) 6:2, 6:2.

Lühidalt öeldes, Wimbledoni meistri turniir Austraalias sai kiirelt otsa ja kuigi see võib olla pettumust valmistav uudis tennise fännidele, on oluline meeles pidada, et pandeemia terviseprobleemid on endiselt prioriteet. Kuigi see võib tähendada, et spordiüritused peavad kohanema erakordsete asjaoludega, jääb oluliseks mängijate ja fännide turvalisus. Loodame, et tenniseüritused saavad varsti naasta täielikult ja kõik fännid saavad seda põnevat sporti jälle täiel rinnal nautida.

Loe rohkem:  Lajal ja Glinka jätkavad hooaega Kanadas | Tennis