Võru läks põhihooaja viimase mänguga Balti liigas Tartust mööda | Võrkpall

2161816h6b09t24

Tere tulemast Eestisse! Võru võrkpallimeeskond on teinud ajalugu, võites põhihooaja viimase mänguga Balti liigas Tartu meeskonna ning tõustes sellega esmakordselt ajaloos nende ette. See saavutus on toonud rõõmu ja uhkust kogu Võru linnale ning kogu Eesti võrkpallisõpradele. Meeskonna pühendumus ja sihikindlus on olnud muljetavaldav ning nende jõupingutused on nüüdseks kandnud vilja. See võit on tugevdanud meeskonna positsiooni Balti liigas ning loonud suurepärase aluse järgmisteks saavutusteks. Aitäh, et olete osa sellest ajaloosel hetkest!

Pühapäeval peeti viimased kohtumised võrkpalli Cronimet liiga põhiturniiril ja põhiturniiri tabeli lõppseisus tehti ka korrektuure.

Seni kolmandal kohal olnud Võru Barrus Võrkpalliklubi alistas võõrsil 3:0 (25:23, 25:22, 26:24) Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ning möödus viimase kohtumisega liigatabelis Tartu Bigbankist, kirjutab volley.ee.

Võru meeskonna parim oli taaskord Renato Santos, kelle arvele jäi 16 punkti (+5), Shonari Hepburn lisas 12 (+11) ja Kristo Kollo kümme silma (+7). Võru vastuvõtt oli 53 protsenti ning rünnakuid lahendasid Oliver Lüütsepa juhendatava Barruse meeskonna mängijad 55-protsendiliselt, blokist saadi üheksa ja servilt kolm punkti (eksiti 15 servil).

Daugavpilsi edukaimaks kerkis 13 punktiga (+7) Armands Rokjans. Läti klubi vastuvõtt oli 53 ja rünnak 40 protsenti, blokipunkte teeniti seitse, servil löödi neli ässa ja eksiti kümnel pallingul.

Päeva teises mängus alistas Gargždai Amber Volley 3:2 (20:25 25:23 23:25 26:24 15:6) RTU/Robežsardze/Jurmala.

Selver/TalTech sai 58 punktiga põhiturniiril esikoha, Võru Barrus tuli 40 punktiga teiseks ning Tartu Bigbank 39 punktiga kolmandaks. Neljas oli 29 punkti saanud Pärnu Võrkpalliklubi, viies 26 punktiga Daugavpils, kuues 23 punktiga Amber Volley, seitsmes 22 punktiga Jekabpilsi Luši ja kaheksas 15 punktiga RTU.

Cronimet liiga veerandfinaalid mängitakse 20.-25. veebruarini. Kahemängulistes veerandfinaalides kohtuvad omavahel põhiturniiri 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja kuldne geim.

Loe rohkem:  Tabelijuht TalTech ei loovutanud Pärnule geimigi | Võrkpall

Veerandfinaalpaarid:

Selver/TalTech – RTU/Robežsardze/Jurmala
Võru Barrus VK – Jekabpilsi Luši
Tartu Bigbank – Gargždai Amber Volley
Pärnu VK – Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme

Cronimet liiga ja Optibet naiste Balti liiga finaalturniirid toimuvad ühiselt Tallinnas TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil.

In conclusion, Võru’s success in the final game of the Baltic League has allowed them to surpass Tartu in the standings. The team’s strong performance and determination have propelled them to the top, showcasing their talent and skill in the world of volleyball. This achievement is a testament to the hard work and dedication of the Võru team, and it has solidified their position as a formidable force in the sport. The future looks bright for Võru as they continue to make their mark in the Baltic League and beyond.