Võit Hollandi üle tõi Hispaania naiskonnale ajaloo esimese olümpiapileti | Jalgpall

2275107h4b23t24

Eesti spordifännid rõõmustavad, kui Hispaania naiskond võitis Hollandi ning tagas endale ajaloo esimese olümpiapääsme. See võit on ajalooline saavutus, mis tõstab Hispaania jalgpalli mainet ning toob rõõmu kogu spordimaailmale. Hispaania naiskond on tõestanud oma võimekust ja võitlusvaimu ning astub olümpiaareenil kindlasti enesekindlalt üles. Olümpiamängud on alati põnevad ja emotsiooniderohked ning oleme kindlad, et Hispaania naiskond teeb meile kõigile uhkeks ja pakub põnevaid mänge olümpial.

Jalgpalli naiste valitsev maailmameister Hispaania alistas Rahvuste liiga poolfinaalis Hollandi 3:0.

Sevillas toimunud kohtumises lõi Hispaania avapoolaja lõpul kaks väravat (41. minutil Jenni Hermoso ja 45. minutil Aitana Bonmati) ja lisas teisel poolajal veel ühe (77. Ona Batile).

Esikohamängus läheb Hispaania kokku Prantsusmaa naiskonnaga, kes oli Lyonis toimunud teises poolfinaalis üle Saksamaast 2:1 (41. Kadidiatou Diani, 45+4. pen Sakina Karchaoui – 82. pen Giulia Gwinn).

Esimene naiste Rahvuste liiga võitja selgub kolmapäeval, 28. veebruaril Sevillas. Samal päeval mängivad Heerenveenis ka Holland ja Saksamaa.

Kui Hispaania naiste jalgpallikoondis tagas võiduga esimest korda pääsu olümpiaturniirile, siis Prantsusmaal oli võõrustajana pilet juba varasemalt käes. See tähendab, et Rahvuste liiga kaudu selgitavad teise olümpiapääsme omaniku kolmanda koha mängus Holland ja Saksamaa.

Lisaks Prantsusmaale ja Hispaaniale on praeguse seisuga koht olümpial tagatud ka Ameerika Ühendriikidel, Brasiilial, Colombial, Tokyo olümpiavõitjal Kanadal ja Uus-Meremaal. Kokku pääseb Pariisi 12 naiskonda.

Eestis on suur rõõm jälgida naiste jalgpalli maailmasündmusi ning Hispaania naiskonna võit Hollandi üle tõi meile kõigile suurt uhkust. Ajaloo esimene olümpiapilet on suur saavutus ja näitab, kui tugev ja võimekas meeskond Hispaania omab. See võit on inspireeriv kõigile noortele Eesti jalgpalluritele ja näitab, et unistused võivad saada teoks. Loodame, et Hispaania naiskond näitab olümpiamängudel endast parimat ning toob koju medali. Eesti jalgpallisõbrad soovivad neile palju edu ja jõudu tulevasteks võistlusteks!

Loe rohkem:  Liidrite kohtumises sai võidu Bunker Partner, kuid esimesena jätkab Viimsi | Jalgpall