Tere tulemast Eestisse! Uudis sellest, et Vilniuse koolid hakkavad õpetama vene keele asemel hispaania keelt, peegeldab mitmekesisust ja avatust, mis on tuntavad kogu Balti piirkonnas. Hispaania keele õpetamine mitte ainult ei avab uksi uuele kultuurile ja keelele, vaid tugevdab ka sidemeid teiste Euroopa riikidega. See samm näitab Vilniuse koolide pühendumust pakkuda oma õpilastele mitmekülgset ja rikastavat hariduskogemust, ning see on kindlasti inspireeriv näide teistele koolidele kogu maailmas. Loodame, et see algatus aitab avardada noorte silmaringi ja toob kaasa uusi võimalusi tulevikus.
Vilniuse linnavõimud soovivad lõpetada vene keele teise võõrkeelena õpetamise linna munitsipaalkoolides. Õpilased saavad valida tulevikus saksa, prantsuse ja hispaania keele vahel.
Leedu pealinna abilinnapea Arunas Šilerise sõnul soovib omavalitsus parandada koolilaste valikuvõimalusi Euroopa Liidu keelte õppimisel.
Tulevikus saavad kuuenda klassi õpilased valida prantsuse, saksa ja hispaania keele vahel. Kui saksa ja prantsuse keele õpe on varemgi olnud Vilniuses levinud, siis hispaania keelt õpib linna põhikoolides hetkeseisuga ainult 22 last.
Šileris selgitas, et omavalitsus peab läbirääkimisi pealinnas tegutsevate välisriikide saatkondadega, et leppida kokku võimalikus õpetajavahetuses, et tagada nende keelte õpetajate olemasolu.
Vene keel on jätkuvalt kõige populaarsem teine võõrkeel Leedu koolides ning seda valib üle 60 protsendi õpilastest, kirjutab Leedu rahvusringhääling LRT.
Siiski hakkas huvi vene keele õppimise vastu langema pärast Venemaa täiemahulist sissetungi Ukrainasse 2022. aasta veebruaris. Aina rohkem õpilasi õpib prantsuse või saksa keelt teise võõrkeelena.
Vilniuse linnavõimud leiavad, et hispaania keelel on suur potentsiaal. Abilinnapea sõnul kavatseb viis munitsipaalkooli hispaania keelt varsti õpetama hakata. Omavalitsus on juba plaaniga seonduvate kulude katteks rahastuse eraldanud, kuigi Šileris ei täpsustanud konkreetset summat.
Leedu haridus-, teadus- ja spordiminister Gintautas Jakštas ütles hiljuti, et aina vähem lapsi soovib õppida vene keelt teise võõrkeelena ning 10 aasta pärast pakub ainult käputäis koole veel vene keele õpet.
“Ütleksin, et vene keel pole [tulevikus] prantsuse või saksa keelega võrdväärne. Eeldan, et kui praegused trendid jätkuvad, siis võimalusi vene keele kasuks valiku tegemiseks jääb väga vähe ning ainult väike arv õpilasi saab õppida vene keelt mõnedes koolides,” ütles minister uudisteportaalile bernardinai.lt eelmisel nädalal.
Leedu lapsed alustavad inglise keele õppimist esimese võõrkeelena teises klassis ning teine võõrkeel tuleb valida kuuendas klassis.
Kokkuvõttes võib öelda, et Vilniuse koolid on otsustanud lisada hispaania keele õppekavasse vene keele asemel. See on oluline samm mitte ainult Vilniuse haridussüsteemi arenguks, vaid ka õpilastele avamaks uusi võimalusi tulevikuks. Hispaania keel on üks maailma kõige laiemalt levinud keeli ning selle oskus avab uksed mitmetele rahvusvahelistele võimalustele. Uus suundumus näitab, kuidas koolid püüavad pakkuda õpilastele mitmekülgseid keeleõppe võimalusi ja valmistuda globaalseks maailmaks. Loodame, et see otsus inspireerib ka teisi haridusasutusi laiendama oma keelekursuste valikut.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus