Viimases tiirus põrunud Tomingas lõpetas ühisstardist sõidu 25. kohaga | Laskesuusatamine

2206306h0e1dt24

Tere tulemast Eesti laskesuusatamise uudistesse! Viimases tiirus põrunud Tomingas lõpetas ühisstardist sõidu 25. kohaga. See oli vapustav saavutus noorele talendile, kes näitas oma võimeid rahvusvahelisel areenil. Laskesuusatamine on Eestis alati olnud populaarne spordiala, kus kohalikud sportlased on suutnud saavutada muljetavaldvaid tulemusi. Tomingase saavutus on vaid üks näide sellest, kui põnevat ja pingelist spordiala laskesuusatamine on. Jääme põnevusega ootama, milliseid saavutusi toovad tulevik ja järgmised võistlused!

Laskesuusatamise MK-etapil Antholz-Anterselvas võidutses naiste ühisstardist sõidus prantslanna Julia Simon (1; 34.42,5). Esimeses kolmes lasketiirus vaid ühel lasul eksinud Tuuli Tomingas põrus viimases tiirus ning lõpetas 25. kohaga (6; +3.19,4).

Anterselvas terviseprobleemidega heidelnud Tomingas alustas pühapäevast sõitu soliidselt, kui läbis lamadestiirud puhaste paberitega. Esimeses püstitiirus eksis eestlanna ühel lasul, kuid jätkas seejärel kaheksandal kohal.

Paraku varises tema võistlus aga viimases tiirus kokku, kui Tomingas ühtegi märki maha lasta ei suutnud. Lõpuks ületas ta finišijoone 25., kaotades võitjale kolme minuti ja 19 sekundiga. Sõiduaja poolest oli Tomingas pühapäeval 11.

Eesti laskesuusatreener Indrek Tobreluts ütles ERR-ile, et ei oska sellist tiiru seletada. “Ma olen biatlonis kõike näinud, väga sellised asjad ei üllata. Aga ma ei uskunud, et Tuuli seda teeb,” sõnas treener. “Täna ei olnud sellised olud, et oleks midagi seganud.”

Etapivõidu teenis ühel korral eksinud prantslanna Julia Simon (34.42,5), kelle jaoks oli see hooaja teine etapivõit. Prantsusmaa sai kaksikvõidu, sest teisena lõpetas Lou Jeanmonnot (0; +0,4). Kolmikvõidu rikkus aga ära itaallanna Lisa Vittozzi (0; +4,3), kes edestas napilt Justine Braisaz-Bouchet’d (2; +5,9).

Laskesuusatamise MK-sari läheb nüüd paariks nädalaks pausile, kuid veebruaris peetakse Tšehhis Nove Mestos maailmameistrivõistlused. Tomingas võistleb veel veebruari alguses IBU karikasarja etapil Saksamaal Arberis.

Loe rohkem:  Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppes veel ühe Johannes Thingnes Bö võiduga | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Enne jõule Lenzerheides toimunud hooaja esimesel ühisstardist sõidu võitis prantslanna Justine Braisaz-Bouchet, kellele järgnesid rootslannad Elvira ja Hanna Öberg. Tuuli Tomingas lõpetas siis võistluse 11. kohaga. Kõik nad on stardis ka pühapäeval.

Laskesuusatamise maailma karika sarja kokkuvõttes hoiab liidrivesti norralanna Ingrid Landmark Tandrevold, kellele järgnevad prantslanna Justine Braisaz-Bouchet ja itaallanna Lisa Vittozzi.

Kokkuvõttes võib öelda, et viimase tiiru ebaõnnestumine oli pettumus, kuid Tomingas suutis siiski ühisstardist sõidu lõpetada 25. kohaga. See näitab tema olulist oskust taastuda ja jätkata võistlust, hoolimata rasketest hetkedest. Samuti annab see talle võimaluse õppida ja kasvada tulevasteks võistlusteks. Eesti laskesuusatamise fännid võivad olla uhked selle saavutuse üle ja loodame näha Tomingast veelgi paremaid tulemusi tulevikus.