VIDEO | Sprindikuningas Lyles püstitas 60 meetris võimsa isikliku rekordi | Kergejõustik

2243868he865t24

Tere tulemast, kergejõustiku fännid! Käes on ajalooline hetk, kui sprindikuningas Noah Lyles püstitas 60 meetri distantsil uskumatu isikliku rekordi. See hetk oli täis põnevust, adrenaliini ja võimsat spordienergiat. Me kutsusime teid kõiki selle unustamatu sündmuse tunnistajaks. Lyles on tõestanud end tõeliseks kergejõustiku talentide seas ning tema saavutus on väärt imetlust ja tähelepanu. Olge valmis kogema ülimat spordi naudingut ja innustust!

USA sprinter Noah Lyles näitas pühapäeval Bostonis toimunud sisekergejõustiku tuuri võistlusel taset ka 60 meetri jooksus, kus ta ajaga 6,44 võidu teenis.

Mullu Budapestis toimunud MM-il nii 100, 200 kui 4 x 100 meetri jooksus maailmameistriks tulnud Lyles lõpetas esimese eeljooksu ajaga 6,54 ning kohtus finaalis tunamulluse 100 meetri maailmameistri Fred Kerleyga, kes jooksis oma esimesel sisevõistlusel välja aja 6,57.

FInaalis sai aga pakkudelt kõige paremini minema jamaicalane Ackeem Blake, kuid Lyles näitas taaskord uskumatut kiirust, kui rebis viimase 30 meetriga esimeseks ning ületas finišijoone ajaga 6,44, mis tähistas uut isiklikku tippmarki. Ajaloolises edetabelis kerkis ta 11., sama kiiresti on jooksnud Asafa Powell ja Marvin Bracy-Williams.

“Teadsin, et esimesed 10 meetrit tulen pigem aeglaselt, aga kuni ma teiste kõrvale jään, mind ei huvita,” ütles 26-aastane Lyles. “Mõtlesin ainult võidu peale. Mu enesekindlus on nüüd küll laes, lähme nüüd MM-ile võitma!”

Blake jäi kümnendiksekundiga teiseks, kolmanda koha pälvis Ronnie Baker ajaga 6,54. Kerley jäi temast kümnendiksekundi kaugusele.

Meeste 1000 meetri distantsil teenis võidu kanadalane Marco Arop, kes lõpetas ajaga 2.14,74. Tegemist on ajaloo teise ajaga sisetingimustes, 2016. aastal lõpetas Ayanleh Souleiman ajaga 2.14,20.

3000 meetri peal tulid meistriks etioopialane Lamecha Girma ajaga 7.29,09. 1500 meetri jooksus võidutses ameeriklane Hobbs Kessler ajaga 3.33,66. Naiste 3000 meetri jooksus lõpetas austraallanna Jessica Hull ajaga 8.24,93, mis tähistas Okeaania rekordit.

Loe rohkem:  Lyles tõestas 60 meetri kiirust, Crouser püstitas hooaja tippmargi | Kergejõustik

Meeste 60 meetri tõkkejooksus teenis ajaga 7,35 võidu ameeriklane Grant Holloway. Naiste seas näitas head minekut ameeriklanna Tia Jones, kes püstitas ajaga 7,72 hooaja tippmargi. Naiste 60 meetri jooksu võitis ameeriklanna Mikiah Brisco ajaga 7,10.

Sisekergejõustiku MM toimub märtsi alguses Glasgows.

Kokkuvõttes võime öelda, et ajalooline hetk kergejõustiku maailmas toimus, kui Lyles püstitas 60 meetris võimsa isikliku rekordi. See saavutus tõstab esile tema suurepärast talenti ja pühendumust ning paneb teda kindlale kohale sprindikuningasena. Eesti kergejõustiku entusiastid kindlasti tunnevad uhkust sellise tipptasemel sportlase saavutuste üle. Loodame, et see saavutus inspireerib noori atleete unistama suurelt ja panustama oma parimate saavutuste poole püüdlemisel.