Tere tulemast Eestisse! Via Baltica on üks olulisemaid transpordiprojekte siinse piirkonna jaoks ning selle valmimine kolme aasta pärast toob kaasa olulised muutused meie infrastruktuuris. 13-kilomeetrine 2+2 teelõik parandab oluliselt transiiti Lääne-Euroopast Venemaale ja tagasi ning loob uusi võimalusi majandusarenguks. See projekt on suurepärane näide meie pühendumusest liikluse ohutusele ja tõhususele ning annab tunnistust Eesti tugevast majanduslikust kasvust. Oleme põnevil, et saame jagada neid uuendusi ja võimalusi nii kohalike kui ka rahvusvaheliste partneritega.
Tänu Euroopa Komisjoni sõjalise mobiilsuse rahastusele valmib 2027. aasta lõpuks Via Baltical Päädeva-Konuvere 13,2 kilomeetri pikkune 2+2 teelõik kogumaksumusega 82 miljonit eurot.
“Teelõik tuleb 2+2 lahendusena, kus ristmikud muudetakse eritasapinnalisteks, mahasõidud kaotatakse ja vajalikud ühendused tekitatakse uute ühendus- ja kogumisteede kaudu. Lisaks renoveeritakse olemasolev Konuvere sild ja kõrvale rajatakse uus sild,” ütles transpordiameti peadirektor Priit Sauk. “Olulisena tooks välja sellegi, et rajatakse kaks tsiviil- ja militaarveokitele sobivat parklat ning ühendus perspektiivse logistikapargiga Orgita liiklussõlmes.”
Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) 2023. aasta sõjalise mobiilsuse (Military Mobility) taotlusvooru esitatud Eesti projektidest saigi ainsana rahastuse Via Baltical asuv Päädeva-Konuvere teelõik kogumaksumusega 82 miljonit eurot. Sellest pool tuleb Euroopa Ühendamise Rahastust.
“Euroopa Komisjoni otsus teeb kindlasti heameelt ning toetab Päädeva–Konuvere teelõigu läbilaskevõime suurendamist ning võimaldab ohutumaks ehitada olulise lõigu Via Balticast,” ütles Sauk.
CEF Military Mobility taotlusvoorust toetab Euroopa Liit projekte, mille eesmärk on tugevdada nii tsiviil- kui ka sõjaliseks liikuvuseks mõeldud taristut. CEF Military Mobility 2023 vooru esitati 112 projekti, rahastuse said 38 projekti, kogusummas 807 311 000 eurot, millele lisandub 50 protsenti omafinantseeringut.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et Via Baltica 13-kilomeetrine 2+2 teelõik valmib kolme aasta pärast ning see on oluline samm Eesti majanduse arengus. Uue teelõigu valmimine parandab oluliselt liiklusvoo sujuvust ning loob paremad võimalused kaubaveoks ja turismiks. Lisaks suurendab see piirkonna atraktiivsust ning aitab kaasa kohaliku majanduse kasvule. See näitab Eesti pühendumist infrastruktuuri arendamisele ning tugevdab meie positsiooni Balti riikide ja Euroopa Liidu liikmena. Ühtlasi on see oluline samm Eesti ja teiste Balti riikide lõimumisel Euroopa ühtse transpordivõrgustikuga.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus