Venemaa linnas Samaras puhkes hiljuti tulekahju järjekordses naftatööstustehases, tekitades paanikat ja muret kohalike elanike seas. See tragöödia on vaid üks näide naftatööstusega seotud ohtudest, mis võivad kiirelt muutuda katastroofideks. Sellised õnnetused mõjutavad mitte ainult keskkonda, vaid ka kohalikku majandust ja elanike tervist. See annab märku vajadusest rangema järelevalve järele tööstusrajatiste üle ning investeerimine ohutusmeetmetesse, et ennetada sarnaseid juhtumeid tulevikus.
Venemaal Samara oblastis Kiubõševi naftatöötlemistehases puhkes ööl vastu laupäeva tulekahju, väitsid Vene meediaväljaanded. Ukraina näeb Vene naftatöötlemistehastes legitiimseid sihtmärke.
Oluline 23. märtsil kell 7.00:
– Venemaal süttis Kiubõševi naftatöötlemistehas.
Venemaal Samara oblastis Kiubõševi naftatöötlemistehases puhkes ööl vastu laupäeva tulekahju, vahendas The Kyiv Independent Vene meediaväljaanded.
Vene Telegrami uudistekanalite teatel teatasid kohalikud elanikud plahvatustest rafineerimistehases ja ütlesid, et rajatis põles. Rafineerimistehase tulekahju põhjustas tõenäoliselt droonirünnak, väideti uudistekanalites. Venemaa ametnikud ei ole seda teadet kommenteerinud.
Ukraina väed ründasid Kiubõševi naftatöötlemistehast 16. märtsil droonirünnakuga, mis oli suunatud ka piirkonna Sõzrani rafineerimistehasele. Venemaa ametiisikud väitsid, et pärast rünnakut süttis põlema ainult Sõzrani rajatis. Mõlemad rafineerimistehased kuuluvad Venemaa suurimale naftafirmale Rosneft.
Ukraina asepeaminister Olha Stefanishõna ütles 22. märtsil, et Venemaa naftatöötlemistehased on Ukraina sõjaväe legitiimsed sihtmärgid. Tema avaldus järgnes meedia teadetele, et USA palus Ukrainal lõpetada Venemaa naftatööstuse ründamine.
Presidendi nõunik Mõkhailo Podoljak eitas neid teateid, öeldes, et Kiiev ei saanud Washingtonist selliseid kõnesid. “Kütus on sõjapidamise peamine tööriist. Ukraina hävitab kütusetaristut,” ütles Podoljak.
ISW: Venemaa hävitab Ukraina energiavõrku
Vene väed kasutavad ära Ukraina õhutõrjepuudust, et alustada uut rünnakut, mille eesmärk on hävitada riigi energiavõrk, kirjutas Sõjauuringute Instituut (ISW) oma reedeses aruandes.
Vene väed kasutavad ära Ukraina õhutõrjepuudust, et alustada uut rünnakut, mille eesmärk on hävitada riigi energiavõrk, kirjutas Sõjauuringute Instituut (ISW) oma reedeses aruandes.
Vene sõjaväelased võtsid 21. ja 22. märtsi ööl sihikule üle 130 energiataristu rajatise kogu Ukrainas massilise drooni- ja raketirünnakuga. Rünnak tabas Ukraina suurimat hüdroelektrijaama Dnipro hüdroelektrijaama ja kümneid muid rajatisi.
Rünnakud kujutasid endast suurimat kombineeritud drooni- ja raketitule seeriat, mis on suunatud Ukraina energiainfrastruktuurile alates täismahulise sõja algusest, teatas ISW.
Kokkuvõttes on Venemaa naftatööstusega jätkuvad probleemid murettekitavad mitte ainult Venemaa, vaid ka kogu rahvusvahelise kogukonna jaoks. Järjekordne naftatöötlemistehase tulekahju Samaras on vaid üks näide sellest, kuidas sellised õnnetused võivad avaldada negatiivset mõju keskkonnale ja inimestele. On oluline, et Venemaa ja teised riigid rakendaksid rangeid ohutusstandardeid ja teeksid jõupingutusi, et vältida selliseid katastroofe tulevikus. Ainult nii saame kaitsta meie planeeti ja tagada meie keskkonna jätkusuutlikkuse.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus