Venemaa plaanib välismaal elavad kodanikud arvele võtta | Välismaa

2222442hb104t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on olnud palju kõneainet Venemaa plaanist võtta arvele välismaal elavad kodanikud. See tähendab, et paljud välismaalased, sealhulgas paljud Eestis elavad inimesed, võivad olla selle plaani mõjude all. Kui te olete üks neist inimestest või kui see teema lihtsalt puudutab teid, on oluline olla hästi informeeritud ja teada, kuidas see võib teid mõjutada. Jätkake lugemist, et saada rohkem teada sellest olulisest teemast ja selle võimalikest mõjudest Eesti elanikele.

Vene võimud kavatsevad kehtestada välismaal elavatele kodanikele kohustusliku registreerimise nõude. Samuti koostatakse Venemaal elavate välismaalaset digiregister.

Kohustusliku konsulaarregistreerimise idee on kirjas järgmise kahe aasta rändepoliitika kontseptsioonis, mille valitsus heaks kiitis, vahendas väljaanne Novaja Gazeta.

“Algatuse oodatav tulemus on, et määratletakse mõiste “alaliselt väljaspool Vene Föderatsiooni elav kodanik” ja täpsustatakse ka selle kodanike kategooria õiguslikku staatust,” seisab kontseptsioonis.

Uus kord plaanitakse kehtestada 2025. aasta 20. juuniks. Kuidas see täpselt juhtub, pole täpsustatud. Samuti pole teada, milline hakkab välja nägema välismaal elavate venelaste “register”, märkis Novaja Gazeta.

Praegu registreerivad väljaspool Vene Föderatsiooni elavad Vene kodanikud ennast Venemaa konsulaadis vabatahtlikult ja registreerumise fakt või selle puudumine ei too kodanikule kaasa õiguslikke tagajärgi, öeldakse Vene konsulaarinfo portaalis.

Venemaal elavad välismaalased pannakse biomeetriliste andmete registrisse

Lisaks kavatseb Venemaa valitsus luua välisriikide kodanike digitaalsete profiilide, sealhulgas biomeetriliste andmete registri. Selle raames tehakse ettepanek kombineerida erinevate ametkondade migratsiooniregistrite andmed. Sellesse plaanitakse ühendada digitaalarengu ministeeriumi, siseministeeriumi, Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB), majandusarengu ministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi andmed. Välismaalaste digiprofiili loomise tähtaeg on 10. detsember.

Samaks kuupäevaks peaksid Moskva linnavalitsus, FSB, siseministeerium, digitaalarengu ministeerium ja teised huvitatud asutused tegema kokkuvõtte pealinna lennujaamade kaudu riiki saabuvate välismaalaste biomeetriliste andmete kogumise eksperimendi tulemustest. Katse hõlmab muu hulgas saabujate geeniandmete ja hääle salvestuste riikliku registri loomist, vahendas Novaja Gazeta väljaannet RBC.

Loe rohkem:  EL sõlmis Egiptusega kokkuleppe rände piiramiseks | Välismaa

Kokkuvõttes võib öelda, et Venemaa plaan võtta välismaal elavad kodanikud arvele on tekitanud palju vastukaja nii kohapeal kui ka rahvusvaheliselt. See samm võib tähendada märkimisväärseid muudatusi nende inimeste elus ja õigustes nii kodumaal kui ka välismaal. Samuti võib see mõjutada nende suhteid ja integratsiooni elukohariigis. Kuigi Venemaa väidab, et see on vajalik kodanike kaitseks ja info kogumiseks, on see tekitanud ka küsimusi privaatsuse ja inimõiguste kohta. Lähitulevikus selgub, kuidas see otsus mõjutab välismaal elavaid Venemaa kodanikke ja nende suhteid teiste riikidega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga