Van Dijki võiduvärav andis Liverpoolile liigakarikafinaalis võidu | Jalgpall

2280162h394at24

“Van Dijki võiduvärav tõi rõõmu kõigile Liverpooli fännidele, kui meeskond võitis liigakarika finaali. See oli põnev ja pingeline mäng, kuid lõpuks suutis Liverpool oma võimu tõestada ja võidu koju viia. Van Dijk oli mängu kangelane, löödes olulise värava, mis kindlustas meeskonnale võidu. See võit on toonud rõõmu ja uhkust mitte ainult fännidele, vaid kogu meeskonnale ja klubi fännidele üle kogu maailma.”

Inglismaa jalgpalli liigakarikasarja finaalmängus pidasid Liverpool ja Londoni Chelsea neutraalsel Wembley staadionil maha tasavägise mängu, mille võitja selgus lisaaja viimastel minutitel.

Finaalkohtumine algas rabedalt ja mõlemal meeskonnal oli esimese pooltunni jooksul väravavõimalusi. 28. minutil tehti LIverpooli poolkaitsja Ryan Gravenberchi vastu viga, mis sundis hollandlase varakult vigastuse tõttu pingile. Viis minutit hiljem tähistas Chelsea esimest väravat, kuid VAR-iga konsulteerimise järel selgus, et Raheem Sterling oli suluseisus ning poolajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teisel poolajal juhtus sama asi aga Liverpooliga, sest 60. minutil lõi keskkaitsja Van Dijk peaga värava, kuid ka siis määrati, et Liverpool rikkus suluseisureeglit. Chelsea poolkaitsja Conor Gallagher sai enne normaalaja lõppu veel võiduvärava löömiseks mitu võimalust, kuid 90 minuti järel oli tablool väravateta viik ning finaalmäng läks lisaajale.

Lisaaja esimene pool möödus ilma suuremate võimalusteta ning tundus, et finaal läheb penaltiseeria poole, kuid kohtumise 118. minutil kerkis Van Dijk kangelaseks, kui suunas nurgalöögist palli peaga Chelsea väravasse, andes sellega Liverpoolile 1:0 võidu ja 10. liigakarika.

Jaanuaris teatas Liverpooli juhendaja Jürgen Klopp, et lahkub käimasoleva hooaja järel ametist. Tema jaoks oli see ametiaja kümnenda karikas, kuid suures pildis tähendas see veel rohkemat. “See on kõige erilisem karikas, mis ma oma 20 aasta jooksul võitnud olen. Mind ei huvita, mis mu pärand on, ma ei tulnud siia sellepärast. See karikas on nii eriline!” sõnas Klopp.

Loe rohkem:  Chelsea lükkas Aston Villa karikasarjas auti | Jalgpall

Vigastustest räsitud Liverpool pidi karikafinaalis mängima ilma mitme tähtmängijata, sealhulgas ründeässa Mo Salah’ta. Keskmine platsil viibijate vanus oli 22, väljakule pääses ka 19-aastane Bobby Clark.

“Mis siin täna juhtus, on hullumeelne. Sellised asjad ei tohiks juhtud,” jätkas Klopp. “Selles tiimis, meie akadeemias on nii palju iseloomu. Ma olen nii uhke, et sain selles täna osaleda.”

Lõpuks võitis Liverpool Van Dijki võiduvärava toel liigakarika finaalis ja tõestas oma ülemvõimu. Mäng oli põnev ja emotsiooniderikas ning näitas meeskonna tugevat vaimset ja füüsilist valmisolekut. See võit on suurepärane tunnustus meeskonna treeningutele ja pingutustele ning kindlasti jätab see oma jälje nii mängijate kui ka fännide südamesse. Van Dijki täpne löök kinnitas tema olulisust meeskonna jaoks ning näitas tema võimekust olla otsustavatel hetkedel. Klopp ja tema meeskond võivad olla uhked oma saavutuse üle ning see võit jääb kindlasti kauaks meie mälestustesse.