VAATA OTSE | Hispaania jõudis poolaja lõpus Gruusia vastu viigiväravani | Jalgpalli EM

2458205ha634t24

Hispaania ja Gruusia vahel on EM-finaalturniiril alustav ohtlik lahing!

Jalgpall on olnud äärmiselt võrdne ja poolaja lõpus on Hispaania vaid veidi ees. Gruusia mängijad on aga näidanud tugevust ja vastupidavust, ja nad on valmis võistlema iga palli eest. Kas Hispaania suudab oma eelduse hoida ja Gruusia üle võidu saavutada? Vaata otse ja leia lahuse!

Pühapäeval mängitakse 2024. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste kaks kaheksandikfinaali. Esimeses mängus lähevad vastamisi Inglismaa ja Slovakkia. Õhtuses mängus lähevad kohtuvad Hispaania ja Gruusia, otseülekanne ETV-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 21.30. ERR-i spordiportaal kajastab kogu jalgpallipäeva jooksul sündmusi otseblogis.

Õhtu esimeses mängus kohtuvad Inglismaa ja Slovakkia. Omavahel on need kaks riiki mänginud kuuel korral ning kõik kuus kohtumist on võitnud Inglismaa. C-alagrupi võitja Inglismaa kogus alagrupis kokku viis punkti. Nad võitsid Serbiat 1:0, mängisid Taaniga 1:1 ja Sloveeniaga 0:0 viiki. Slovakkia pääses E-alagrupist edasi nelja punktiga, mis andis kolmanda koha. Slovakkia üllatas Belgiat 1:0 võiduga, kaotas 1:2 Ukrainale ning mängis Rumeeniaga 1:1 viiki. Inglismaa ja Slovakkia mäng algab kell 19.00.

Päeva teises mängus lähevad vastamisi Hispaania ja Gruusia. Riigid on omavahel mänginud seitsmel korral: Hispaanial on kuus ning Gruusial üks võit. Gruusia sai F-alagrupis kolmanda koha. Nad võitsid 2:0 Portugali, kaotasid 1:3 Türgile ning mängisid Tšehhiga viiki 1:1. Hispaania saavutas B-alagrupis üheksa punktiga kindla võidu. Avamängus alistati Horvaatia 3:0, seejärel saadi jagu Itaaliast 1:0 ja viimasena võideti Albaaniat samuti 1:0. Pall pannakse mängu kell 22.00.

Loe rohkem:  Gruusia läks juhtima, aga Hispaania näitas teisel poolajal võimu | Jalgpalli EM

Mängu kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Marko Lelov, stuudiot juhib Aet Süvari.

Hispaania jõudis poolaja lõpus Gruusia vastu viigiväravani, mis näitab, et meeskond peab tegema paremaid valikuid ja näitama rohkem agressiivsust, kui tahab turniiri edaspidi edukalt jätkata. Gruusia aga näitas küll vastupidust, kuid neil tuleb olla enesekindlam ja püüda rohkem rikastada mängu. Lõplik tulemus jääb veel arutlus alla, aga see on kindel, et mõlemad võistlejad on juba näidanud oma potentsiaali.