USA testis edukalt hüperhelikiirusel lendavat raketti | Välismaa

2314467h5a32t24

USA hiljuti katsetas edukalt hüperhelikiirusel lendavat raketti, mis on tõeline läbimurre kosmosetehnoloogias. See sündmus on põnev uudis nii USA-le kui ka kogu maailmale, kuna see avab ukse uutele võimalustele ja tehnoloogiatele kosmosevaldkonnas. Hüperhelikiirusel lendavad rakettide võimekus on muljetavaldav ning tõotab revolutsioonilisi arenguid nii teaduses kui ka kaitsevaldkonnas. See saavutus jätab kindlasti jälje kosmoseuuringute ajalukku ning paneb kõik riigid mõtlema tulevikukavadele ja võimalustele selles valdkonnas.

USA õhuvägi teatas teisipäeval, et see viis läbi hüperhelikiirusel lendava raketi prototüübi eduka testi. Tegemist on relva viimase testiga, mis võimaldab tulevikus alustada selle masstootmist.

Test toimus Vaikses ookeanis ning rakett lasti välja pommitajalt B-22, mis tõusis õhku Guami lennuväljalt. Testiti niinimetatud ARRW programmi käigus ettevõtte Lockheed Martin toodetud raketti AGM-183A.

USA õhuvägi ei öelnud, mis kiirusel lendas relv. Eelmiste testide käigus jõudis rakett lennata kiirusega, mis ületas viis korda helikiirust.

“See test andis meile väärtuslikke ja ainulaadseid andmeid ning see oli mõeldud hüperhelikiirusel lendavate relvade programmi ulatuse laiendamiseks. Me oleme samuti kinnitanud ja parandanud meie testimis- ja hindamisvõimet, et jätkata hüperhelikiirusel lendavate relvasüsteemide arendamist,” ütles õhuväe pressiesindaja.

ARRW on üks kahest USA õhuväe hüperhelikiirusel lendava relva arendusprogrammist. Teine programm kannab nime HACM ja selle arendamisega tegelevad ettevõtted Raytheon ja Northrop Grumman. Õhuväe sõnul on teise programmi käigus arendatav rakett väiksem ning see on võimeline lendama keerukamal trajektooril.

USA kaitseministeerium pole aga järgmiseks, 2025. eelarveaastaks ARRW programmi jaoks enam raha taotlenud, samas kui HACM-i programmi tarbeks taotletakse kongressilt 517 miljonit dollarit.

Lisaks USA-le on hüperhelikiirusel lendavad raketid ka Venemaa ja Hiinal. Kui Moskva kasutab neid relvi Ukraina tsiviiltaristu ründamiseks, siis USA luure sõnul alles testib Peking selliseid rakette. Siiski väidab Hiina välisministeerium, et riik pole hüperhelikiirusel lendavat relva testinud.

Loe rohkem:  Lääs muretseb Hiina uue Antarktika uurimisjaama pärast | Välismaa

Kokkuvõttes on USA edukalt testinud hüperhelikiirusel lendavat raketti ning see on suur saavutus nii tehnoloogia kui ka julgeoleku valdkonnas. See näitab nende võimekust arendada ja testida uuenduslikke relvasüsteeme ning tõestab nende pühendumust kaitsta oma riiki ja liitlasi. Sellised edusammud annavad lootust ka teistele riikidele ja võivad avada uued võimalused rahvusvahelisele koostööle ja tehnoloogilisele edule. USA jääb kindlaks oma kohustusele tugevdada oma kaitsevõimet ning edendada rahu ja turvalisust kogu maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga