USA lükkas astronautide kavandatud Kuule naasmise 2026. aastasse | Välismaa

2208643he284t24

Tere tulemast Eestisse! Justkui kosmosevõidujooksu uus peatükk on avanemas, kuna USA on lükanud astronaudid Marsile naasmise plaani 2026. aastasse. See põnev uudis kosmoseuuringutest ja -avastustest pakub põnevat vaatepilti sellest, kuidas inimkond püüab laiendada oma piire ja uurida uusi maailmu. Kosmoseuurimine on alati olnud inimesi kütkestav teema ning selle uue edusammu tähistamine on ülimalt põnev. Kas teadsite, et Eesti osaleb ka kosmosetööstuses? Loodame, et see uudis pakub teile põnevat lugemist ja inspireerib teid mõtlema suurelt!

USA lükkab edasi astronautide kavandatud Kuu pinnale naasmise 2025. aastal edasi 2026. aastale, ütles teisipäeval NASA juht Bill Nelson.

Programmi on pidurdanud rida tehnilisi väljakutseid ja viivitusi. 

Kreeka mütoloogias Apollo õe järgi nime saanud programm Artemis kuulutati ametlikult välja 2017. aastal osana USA kosmoseagentuuri plaanist luua püsiv kohalolek Maa kaaslasel ja rakendada sealt saadud õppetunde tulevasel Marsi-missioonil.

Esimene missioon Artemis 1, mehitamata testlend Kuule ja tagasi toimus pärast mitmeid viivitusi 2022. aastal.

Nelson ütles ajakirjanikele, et missioon Artemis 2 meeskonnaga, mis ei maandu Kuu pinnale, on edasi lükatud selle aasta lõpust 2025. aasta septembrisse.

Artemis 3, kus esimene naine peaks astuma Kuu pinnale, leiab uute plaanide kohaselt aset 2026. aasta septembris.

“Ohutus on meie peamine prioriteet ja anda Artemise meeskondadele rohkem aega väljakutsetega toimetulekuks,” ütles Nelson.

NASA soovib rajada Kuule kosmosejaama nimega Gateway, kus kosmoselaevad dokivad hilisemate missioonide ajal.

Elon Muski SpaceX võitis lepingu Artemis 3 maandumissüsteemi loomiseks, mis põhineb selle raketi Starship raketi versioonil. Viimane aga pole veel kaugeltki valmis. Mõlemad selle katselennud on lõppenud plahvatustega.

Peamine erinevus 20. sajandi Apollo missioonide ja Artemise ajastu vahel on äripartnerluste kasvav roll, mis on osa laiemast strateegiast kaasata eraettevõtted kosmoseuuringutesse, et vähendada kulusid ja muuta ilmaruum kättesaadavamaks.

Loe rohkem:  Ukraina seadustas ravikanepi kasutamise | Välismaa

Kuigi on kahetsusväärne, et USA on otsustanud lükata astronautide naasmise Kuu pinnale 2026. aastasse, on oluline mõista, et sellised olulised missioonid nõuavad põhjalikku ettevalmistust ja kõigi ohutuse tagamist. Kosmoseuuringute valdkonnas on turvalisus alati esmatähtis ning see otsus võib aidata vähendada riske ja tagada missiooni edukas toimumine tulevikus. Loodame, et edasilükatud naasmine Kuu pinnale toob kaasa täiustatud tehnoloogiaid ja uusi avastusi, mis avardavad inimkonna teadmisi kosmose kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga