USA lasi alla Jeemenist Ühendriikide sõjalaeva pihta tulistatud raketi | Välismaa

2214972hb6f1t24

Tere tulemast! Viimased uudised on raputanud maailma, kui USA sõjalaev sai Jeemenist tulistatud raketi all. See sündmus on tekitanud palju poleemikat ja küsimusi üle maailma. Meie eesmärk on tuua teile kohalikust ja rahvusvahelistest uudistest kõige tähtsam info ning anda teile võimalus arutada ja analüüsida seda sündmust koos meiega. Loome ühenduse ja julgustame arvamuste vahetust, sest ka meie siin Eestis oleme mõjutatud sellest, mis toimub maailmas.

USA sõjavägi teatas pühapäeval, et lasi alla Jeemenist Ühendriikide sõjalaeva pihta tulistatud tiibraketi.

Rakett lasti välja huthi mässuliste kontrolli all olevast piirkonnast.

“14. jaanuaril umbes kell 16.45 kohaliku aja järgi tulistati laevavastane tiibrakett hävitaja USS Labooni suunas, mis tegutseb Punase mere lõunaosas. Rakett lasti välja Iraani toetatud huthi mässuliste kontrolli all olevast piirkonnast,” täpsustati sõjaväe avalduses.

USA hävituslennuk tulistas raketi alla ning vigastusi ega kahjustusi vahejuhtumiga ei kaasnenud.

USA ja liitlased teatasid neljapäeval pärast õhulööke huthide sihtmärkidele Jeemenis, et nende eesmärk on Punase mere tähtsate laevateede stabiliseerimine.

USA ja Suurbritannia korraldasid lääneliitlaste toetusel ka reedel ja laupäeval rünnakuid Jeemenis arvukate sihtmärkide vastu, mis oli vastus huthide jätkuvatele rünnakutele Punasel merel.

USA president Joe Biden ütles reedel, et Ühendriigid on valmis korraldama ka edaspidi rünnakuid huthi mässuliste vastu, kui nood jätkavad laevade ründamist Punasel merel.

“Me tagame, et vastame huthidele, kui nad jätkavad seda pöörast käitumist,” ütles Biden ajakirjanikele oma valimiskampaania järjekordses peatuspaigas Pennsylvania osariigis.

Kokkuvõttes tuleb öelda, et Jeemenist Ühendriikide sõjalaeva pihta lasud on sügavalt murettekitavad ning selline agressioon ei tohiks olla aktsepteeritav üheski rahvusvahelises suhtluses. Selline käitumine tekitab vaid rohkem konflikte ning ohustab rahvusvahelist julgeolekut. On oluline, et sellised rünnakud saaksid kiirelt hukka mõistetud ning et asjaosalised riigid suudaksid leida rahumeelseid lahendusi konfliktidele. Eesti toetab rahvusvahelise õiguse järgimist ning kutsub üles kõiki osapooli rahutuste lõpetamisele ja dialoogile.

Loe rohkem:  Huthi rünnakud seiskasid tootmise kahes Euroopa autotehases | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga