USA kehtestas sanktsioonid Araabia Ühendemiraatide laevandusettevõttele | Välismaa

2220258haa4bt24

Tere tulemast, head inimesed! Viimased uudised kanduvad üle ookeani USA sanktsioonide kohta Araabia Ühendemiraatide laevandusettevõttele. See uudis on esile kutsunud elevust ja küsimusi üle kogu maailma, sealhulgas ka meie armsas Eestis. Kuidas mõjutab see otsus maailmakaubandust? Millised on selle tagajärjed meie riigile ja rahvusvahelistele suhetele? Kas ülemaailmne julgeolek on ohus? Täna vaatleme me neid küsimusi sügavamalt ja püüame mõista, kuidas see oluline uudis võib mõjutada ka meie enda elu siin Eestis.

USA rahandusministeerium kehtestas neljapäeval sanktsioonid Araabia Ühendemiraatides registreeritud laevandusettevõttele, mis ei pidanud kinni Venemaa naftale rakenduvast hinnalaest.

Tegemist on esimese korraaga alanud aastal, kui USA astub samme Vene naftalage rikkuvate ettevõtete vastu.

Sanktsioneeritud isikute ja organisatsioonide nimekirja kanti Araabia Ühendemiraatides registreeritud ettevõte Hennesea Shipping, millele kuulub 18 vana tankerit. Ettevõtte omandas tankerid 2022. aasta lõpus.

Rahandusministeeriumi sõnul vedas ettevõttele kuuluv laev HS Atlantica Venemaa päritolu toornaftat, mida müüdi kõrgema hinnaga kui 60 dollarit barreli eest. Ettevõte kasutas nafta vedamiseks USA-s registreeritud merendusteenuseid.

G7 ühenduse riigid leppisid kokku hinnalae kehtestamises Vene naftale 2022. aasta detsembris. Meetme eesmärk on vähendada Ukraina vastu sõja pidamiseks kättesaadavaid tulusid, mis laekuvad Vene valitsusele nafta ekspordist. G7 riikides ja Euroopa Liidus tegutsevad kindlustusettevõtted ja teised merendusteenuste osutajad tohivad olla seotud ainult sellise Vene nafta ekspordiga, mille hind ületab 60 dollari piiri barreli eest.

Pärast sanktsioneeritud organisatsioonide nimekirja jõudmist ei saa Hennesea Shipping enam arveldada dollarites.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA kehtestatud sanktsioonid Araabia Ühendemiraatide laevandusettevõttele on tekitanud pingeid kahe riigi vahel ning kutsunud esile rahvusvahelise kriitika. Sanktsioonide tagajärjel võib tekkida ka majanduslikku kahju nii Araabia Ühendemiraatidele kui ka USA-s. Lisaks võib see mõjutada ka laevandustööstust ning kaubandussuhteid piirkonnas. Siiski jääb veel näha, kuidas see olukord edasi areneb ning kas osapooled suudavad leida lahenduse, mis rahuldaks mõlema riigi huvid.

Loe rohkem:  Meedia: Ungari ei takista EL-i Ukraina kaitseabi fondi loomist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga