USA jäähokikoondis teenis U-20 vanuseklassis kuuenda MM-tiitli | Jäähoki

2204503hbc40t24

Tere tulemast! USA jäähokikoondis saavutas U-20 vanuseklassis muljetavaldava saavutuse, võites kuuenda kord MM-tiitli. See on suurepärane saavutus nii USA jäähokimeeskonnale kui ka kogu riigile. Tugeva meeskonnatöö ja pühendunud treeningute tulemusena suutsid noored mängijad näidata oma tipptasemel oskusi ja võita konkurentsi ülemaailmses turniiril. See saavutus rõõmustab kindlasti kõiki jäähokifänne nii Eestis kui ka üle kogu maailma. Asjatundjad julgevad juba öelda, et me väärime kõike kiitust, püüdmise ja vaevaga.

Ameerika Ühendriikide kuni 20-aastaste jäähokikoondis alistas Rootsis toimunud eliitdivisjoni mailmameistrivõistluste finaalis võõrustaja 6:2, võites selles vanuseklassis koondise ajaloo kuuenda MM-tiitli.

Kohtumise esimene värav sündis 17. minutil, kui Gabe Perreault ameeriklased juhtima viis, kuid samuti NHL-is mängiv Otto Stenberg viigistas teise perioodi kolmandal minutil seisu. Isaac Howard viskas seejärel kaks väravat, kuid rootslased jõudsid otsustava perioodi eel värava kaugusele, kui Jonathan Lekkerimaki väravani jõudis.

Kolmandal perioodil tegi USA aga asja selgeks, kui Zeev Buium, Ryan Leonard ja Rutger McGroarty värava viskasid ja ameeriklastele 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) võidu kindlustasid.

Tegemist on USA koondise kuuenda MM-tiitliga, varasemalt on nad võidutsenud 2004., 2010., 2013., 2017. ning 2021. aastal. Rootsi on võitnud MM-i kahel korral (1981, 2012).

Pronksimängus juhtis Soome U-20 jäähokimeeskond Tšehhi vastu kaks minutit enne mängu lõppu väravaga, kuid lubas järgmise 50 sekundiga enda väravasse neli litrit ning jäi 5:8 kaotusega pronksmedalitest ilma.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA jäähokikoondis näitas U-20 vanuseklassis suurepärast mängu ja teenis kuuenda MM-tiitli. Nende võidukäik turniiril näitas nende tugevat meeskonnatööd ja pühendumust võidule. See tulemus on kindlasti suureks inspiratsiooniks noortele jäähokimängijatele üle maailma ning tõestab, et Ameerika Ühendriigid on jätkuvalt üks tugevamaid jõude jäähokimaailmas. Loodame, et see võit toob kaasa veel suurema huvi spordi vastu nii USA-s kui ka kogu maailmas.

Loe rohkem:  Panter alistas võõrsil Läti liiga tabelitipu | Jäähoki