USA föderaalreserv suure tõenäosusega märtsis intressimäärasid ei langeta | Välismaa

2237505h61dbt24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised USA föderaalreservi kohta on tekitanud palju spekulatsioone ja küsimusi üle maailma. Spekulatsioonid näitavad, et on suur tõenäosus, et märtsis ei langeta USA föderaalreserv intressimäärasid. See uudis mõjutab mitte ainult USA majandust, vaid ka globaalset turgu, sealhulgas Eestit. Kui see stsenaarium realiseerub, võib see mõjutada nii rahvusvahelist kaubandust kui ka investeeringuid. On oluline olla kursis nende sündmustega ja mõista nende võimalikke mõjusid, eriti kui tegemist on finantsvaldkonnaga.

USA föderaalreservi juht Jerome Powell vihjas kolmapäeval, et suure tõenäosusega föderaalreserv veel märtsis intressimäärasid ei langeta.

USA inflatsioon on viimaste kuude jooksul märkimisväärselt aeglustunud, föderaalreservi ametnikud on aga jätkuvalt mures inflatsiooni võimaliku kiirenemise pärast. Kolmapäeval jättis föderaalreserv baasintressimäära 5,25 ja 5,5 protsendi vahele, vahendas The Wall Street Journal. 

“See on väga oluline otsus alustada intressimäärade alandamise protsessi ja me tahame seda teha õigesti. Oleme inflatsiooni osas teinud edusamme. Tahame lihtsalt olla kindlad, et teeme seda tööd jätkusuutlikul viisil,” rääkis Powell. 

Powell ütles kolmapäeval, et suure tõenäosusega märtsis veel intressimäärad ei lange. 

“Ma ei pea tõenäoliseks, et juhatus saavutab märtsi koosoleku ajaks kindlustunde, et õigustada intressimäärade langetamist. Aga, eks seda ole veel näha,” rääkis Powell. 

Powelli kommentaarid mõjutasid ka USA tähtsamaid aktsiaturge, mis liikusid kolmapäeval miinusesse. S&P 500 alanes 1,6 protsendi võrra. 

USA tahab inflatsiooni viia kahe protsendi tasemele ning föderaalreserv saavutab selle eesmärgi tõenäoliselt sel aastal. Investorid eeldavad seetõttu, et inflatsiooni aeglustumise tõttu langetab föderaalreserv sel aastal intressimäärasid ligi 1,5 protsendipunkti võrra. 

Föderaalreserv muretseb samuti, et kui intressimäärad jäävad praegusele kõrgele tasemele, siis võib selline karm rahapoliitika kahjustada lõpuks USA majandust. Seetõttu võib föderaalreserv hakata langetama  intressimäärasid juba siis, kui inflatsioon pole veel föderaalreservi sihitud kahe protsendi tasemele jõudnud.

Loe rohkem:  Demokraadid ja vabariiklased leppisid kokku USA valitsuse rahastamises | Välismaa

Kokkuvõttes näib, et USA föderaalreserv ei langeta märtsis intressimäärasid, mis võib mõjutada ka Eesti majandust. Seda otsust võib tõlgendada kui märki USA majanduse tugevusest, kuid samas võib see kahandada ekspordivõimalusi Eestile. Oluline on jälgida, kuidas see otsus mõjutab maailmaturge ja Eesti majandust ning valmistuda võimalikeks tagajärgedeks. Eesti ettevõtjatel ja investoritel on oluline olla kursis välismaiste majandusuudistega ja teha vastavad plaanid, et tagada stabiilsus ja kasv meie enda majanduses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga