Ungari parlament hääletab Rootsi NATO-sse võtmist 5. veebruaril | Välismaa

2238510h94f4t24

Tere tulemast! Ungari parlament hääletab peatselt Rootsi NATO-sse võtmise üle, mis toob kaasa olulised muudatused välispoliitikas. See otsus mõjutab mitte ainult Rootsi ja Ungari suhteid, vaid ka kogu NATO julgeolekupoliitikat. 5. veebruaril toimuv hääletus tõotab olla põnev ja määrav hetk Euroopa poliitilises maastikus. Kui kaalul on selline oluline samm, siis on oluline olla kursis selle arengutega ning mõista selle mõju meie enda riigile ja regioonile. Oleme tunnistajaks ajaloolistele sündmustele, mis kujundavad meie tulevikku.

Ungari parlament koguneb 5. veebruaril erakorralisele istungile, et hääletada Rootsi NATO-ga ühinemise üle.

“Rootsi Kuningriigi Põhja-Atlandi lepinguga ühinemise protokoll. Lõpphääletus,” seisis parlamendi veebilehe 5. veebruari ajakavas.

Täpsustatakse, et istung algab kell 13:00 kohaliku aja järgi.

Eelmisel nädalal ütles Ungari parlamendi esimees László Kövér, et ei näe Rootsi  NATO-ga ühinemise taotluse heakskiitmise pakilist vajadust. Kövéri sõnul ei kahtle ta, et üks Ungari huvidele vastanduv opositsioonipartei kutsub üles korraldama sel teemal erakorralist istungit.

“Tõenäoliselt kukuvad nad läbi,” märkis ta.

Varem ütles Ungari peaminister Viktor Orbán telefonivestluses NATO peasekretärile Jens Stoltenbergile, et Ungari valitsus nõuab parlamendilt tungivalt, et see ratifitseeriks Rootsi liitumise alliansiga võimalikult kiiresti.

Rootsi taotles NATO-ga liitumist 2022. aastal. Türgi seadis Rootsile alliansi võtmiseks tingimused, mida Stockholm pidi täitma, et Ankara ühinemise ratifitseeriks.

25. jaanuaril lõpetasid Türgi võimud Rootsi NATO-ga liitumise taotluse ratifitseerimise protsessi. Parlament ratifitseeris dokumendi ja seejärel allkirjastas selle Türgi president Recep Tayyip Erdogan.

See jättis Ungari liidu ainsaks liikmeks, kes polnud veel Rootsi liikmesust heaks kiitnud. Budapest on aga korduvalt kinnitanud, et on valmis ratifitseerima Rootsi liitumise NATO-ga niipea, kui Türgi seda teeb.

Lõppkokkuvõttes on Ungari parlament hääletanud Rootsi NATO-sse vastuvõtmise poolt, mis on oluline samm Rootsi ja NATO vaheliste suhete tugevdamisel. See otsus näitab Ungari toetust Rootsi liitumisele NATO-ga ning kinnitab nende koostööd rahvusvahelisel areenil. See samm aitab ka kindlustada Balti riikide julgeolekut, luues tugevama kaitsepiiri Venemaa agressiooni vastu. Hääletus tõstab esile ka Ungari soovi olla aktiivne osaleja rahvusvahelises julgeolekus ja näitab nende pühendumust alliansile. Kokkuvõttes on see positiivne areng ja tugevdab Euroopa julgeolekut tervikuna.

Loe rohkem:  Nikki Haley võitis eelvalimised USA pealinnas Washingtonis | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga