Üldliider Neuville ja Tänak jäid hoolduspausi eel katsevõitu jagama | Autoralli

2230260hfe95t24

Tere tulemast Eestisse, kus autoralli maailma tipptegijad Thierry Neuville ja Ott Tänak jäid hoolduspausi eel katsevõitu jagama. See põnev võidusõit toimub kaunites Eesti maastikes, kus sõitjad panevad proovile oma oskused ja autode võimekuse. See pole lihtsalt võidusõit, vaid ka närvikõdi pakkuv adrenaliinirikas seiklus, mis tõmbab ligi rallifänne üle kogu maailma. Tulge ja kogege seda põnevat rallielamust oma silmaga!

Sel hooajal taas Hyundaiga liitunud Ott Tänak ja tema üldliidrist tiimikaaslane Thierry Neuville lõpetasid Monte Carlo ralli laupäevase võistluspäeva esimese poole jagatud katsevõiduga. Neuville jätkab esikohal, kuid Elfyn Evans (Toyota; +5,1) ja Sebastien Ogier (Toyota; +7,7) ei ole kaugel.

Neuville läks võistluspäevale vastu liidrile 16,1-sekundilise kaotusega, kuid oli päeva esimesel kiiruskatsel Evansist lausa 9,6 sekundit kiirem. Kümnendal kiiruskatsel esines Evansi autol tehnilisi probleeme ning kiirelt jätkanud Neuville läks temast üldarvestuses mööda. Ogier jättis kehva üheksanda katse seljataha ning jõudis liidrist 5,1 sekundi kaugusele.

Sellest aastast kasutusele võetud punktisüsteemi järgi jagatakse laupäeval pärast viimast kiiruskatset paremusjärestuse järgi välja ka hooaja esimesed punktid. Pärast 14. katset esikohal asetsev sõitja teenib 18 punkti, talle järgnevad sõitjad teenivad vastavalt 15, 13, 10, 8, 6, 4, 3, 2 ja 1 punkti.

Pühapäeval teenivad punkte seitse parimat ekipaaži. Ralli viimasel kiiruskatsel saavad viis kiiremat tavapäraselt ka lisapunkte teenida.

Reede:

Esimene täispikk võistluspäev algas kolme sõitja jaoks kehvasti, kui nad kolmandal kiiruskatsel 7,7 kilomeetri peal musta jää tõttu teelt välja libisesid. Kõigepealt käis kraavis Tänak, kes sai pealtvaatajate toel taas rajale, kuid kaotas umbes 40 sekundit. Siis jäi kraavi Takamoto Katsuta (Toyota), kes kaotas lõpuks umbes viis minutit. Kraavi läks ka Gregoire Munster (M-Sport), kes pääses samuti umbes minutiga teele.

Loe rohkem:  Loebi probleemid tõstsid 61-aastase Sainzi Dakari ralli võidu lävele | Autoralli

Hoolduspausile eelnenud katsetel näitas suurepärast minekut rekordiline rallivõitja Ogier, kes lõpetas hommikuse sessiooni kahe järjestikuse katsevõiduga, teine tuli lausa 11,2-sekundilise eduga.

Võistluspäeva teises pooles alustas Thierry Neuville (Hyundai) kahe järjestikuse katsevõiduga, kuid päeva lõpetas võidukalt siiski Ogier, kes lihvis päeva lõpuks Evansiga 22,9-sekundilise vahe 4,5 sekundile. Kolmandal kohal on Neuville, kes kaotab liidrile 16,1 sekundit.

Hyundaiga esimese täispika võistluspäeva neljandana (+1.13,6) lõpetanud Tänak ütles, et jäi suures pildis autoga rahule, kuid tõdes, et täielikult sina peale veel masinaga saanud ei ole. “Ma ei tea [millal see juhtub], eks näis. Me ei ole veel seal,” ütles ta õhtul.

Esinelikule järgnevad Adrien Fourmaux (M-Sport; +1.38,0), Andreas Mikkelsen (Hyundai; +2.58,9), Gregoire Munster (M-Sport; +3.27,1) ning kolmandal katsel korralikult aega kaotanud Katsuta (+6.56,3). Katsuta on üldarvestuses 12. kohal ning on Oliver Solbergist (WRC2 Škoda) 22,5 sekundi kaugusel.

WRC2 klassis jätkus pingeline heitlus esikoha nimel, kus Bulgaariat esindav Nikolai Grjazin (Citroen) ja Pepe Lopez (Škoda) omavahel esikohta vahetasid. Päeva lõpuks tõusis tippu Grjazin, kelle edu hispaanlase ees jäi 1,3-sekundiliseks. Kolmandal kohal on prantslane Yohan Rossel (Citroen), kes jääb liidrist 6,2 sekundi kaugusele.

Monte Carlo ralli ajakava:

Laupäev
15.05 – SS12 Esparron / Oze 2 (18,79 km)
16.53 – SS13 Les Nonieres / Chichilianne 2 (20,04 km)
18.06 – SS14 Pellafol / Agnieres-en-Devoluy 2 (21,37 km)

Pühapäev
8.04 – SS15 La Breole / Selonnet 3 (18,31 km)
9.35 – SS16 Digne-les-Bains / Chaudon-Norante (19,01 km)
13.15 – SS17 La Bollene-Vesubie / Col de Turini (14,80 km)

Kokkuvõttes võib öelda, et Thierry Neuville ja Ott Tänak näitasid enne hoolduspausi suurepärast sõitu, jagades omavahel katsevõitu. Nende head tulemused näitavad nende oskusi ja võimeid autoralli maailmas. See annab lootust ka tulevikuks, et me näeme neid veelgi suurepäraseid tulemusi saavutamas. Nende võistlussõit pakub põnevust rallifännidele üle maailma ning kindlasti on põhjust oodata põnevat jätku võistlusele pärast hoolduspausi.

Loe rohkem:  RALLIBLOGI | Pühapäevast arvestust juhib Rovanperä, Lappi endiselt üldliider | Autoralli